in

Haftda 5 Kilo Vermek

Haftda 5 Kilo Vermek

 

Bir hafta içinde sıkı bir diyet ve egzersizle5 kgvermek hayal değildir. Yağ, karbonhidrat ve kalori oranı düşük bir diyet, hızlı kilo vermek için yardımcı olacaktır. Her gün mutlaka egzersiz yapmak vücudunuzun ekstra kalori yakma anlamına gelecektir. Yarım kilo yağ kaybetmek için yaklaşık 3500 kalori yakmak gerekir.

Çorba ile her zamanki öğle yemeğinizi değiştirin. Çorba size daha uzun süre tokluk hissi kazandırır ve kötü yağlar ve karbonhidratlar genellikle çorbada az bulunur. Haftada üç beş kez egzersiz yapın. Yüzme, koşu ve bisiklet ekstra kalori yakmak en etkili egzersizlerdir. Bisiklet egzersiziyle bir saatte 590 kalori kadar yakabilirsiniz.

Akşam saat 7’den sonra kesinlikle yemek yemeyin. Günde 8 ila 10 bardak su için. İçtiğiniz soğuk su ayrıca yağ yakımını hızlandıracaktır.

Düşük kalorili bir diyet yapıyorsanız kesinlikle multivitamin takviyesi yapın. Tüm vitaminleri yeterli miktarda almadığınızda sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Metabolizmanızı çalıştırmak için yüksek lif içeren kahvaltı planı hazırlayın. Karışık meyve suyu, meyve, tahıl ve yulaf ezmesi gibi gıdalar yiyin. Yağ alımını azaltın.

Taze meyve veya sebze ile yüksek yağ içeriğine sahip atıştırmalıkları değiştirin. Proteini yüksek olan gıdalar daha az karbonhidrat ve doymuş yağ içerirler.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Mehmet Öz Diyeti

Su Diyeti