in

Hamilelik döneminde kilo nasıl korunur ?

Hamilelik döneminde kilo nasıl korunur ?

Birçok kadın hamilelik döneminde güzel görünmeye fazla önem gösterdikleri söylenemez. Hamilelik döneminde hormonlar kadınların düşünce ve duygularını önemli ölçüde değişime uğrar. Bu dönemide cildinize ve kilonuza gerekli özeni göstererek kendinizi daha güzel ve formda hissetmeniz mümkün olur.

Yapılan çalışmalar mutlu annelerin çocuklarının daha huzurlu, aktif ve sağlıklı olduklarını göstermiştir. Araştırma ayrıca mutlu annelerin bebekleri için daha kaliteli süt ürettiğini ileri sürmektedir. Annelerdeki olumsuz duygu ve düşünceler doğum sonrası depresyon riskini arttırır ve bu durum da bebekleri olumsuz yönde etkiler.

Anne adayları bu dönemde ilk olarak uzman bir doktorun kontrolü altında sağlıklı bir diyet uygulamalıdır. Diğer hamile kadınların tavsiye ettiği diyetler kesinlikle uygulanmamalıdır. Herkesin sağlığı ve beslenme düzeni kendisine özgüdür ve diyet programları kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Anne adayı ayrıca bu dönemde doktorun önerdiği vitamin ve mineral takviyelerini de almalıdır. Doktor izni olmadan kesinlikle ilaç kullanılmamalıdır.

Egzersiz ve kilo kontrolü bu dönemde anne adayının dikkat etmesi gereken konulardan birisidir. Anne adayları için bu dönemde 6 ile 10 kilo arası öngörülen kilolardır. 10 kilonun üstü annenin doğum esnasıda zorluk yaşamasına yol açabilir. Anne adayı ayrıca hamilelik süresince düzenli olarak uyumalıdır ve stresten uzak durmalıdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hızlı kilo vermenin 10 ayrı yolu

Testosteron ile selüliti bitirin