in

Hamileyken Tüketilmemesi Gereken Deniz Ürünleri

Çocuk bekleyen kadınların, tüketeceği besinlere dikkat etmesi gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bu makalede hamile bayanların hangi deniz ürünlerini tüketmeleri ve tüketmemeleri gerektiğinden bahsedeceğiz.

hamilex

Hamilelik süresi içinde, anne adayları balığı haftada 2 – 3 kere mutlaka tüketmelidir. Çünkü tükettiği besinler bebeği besleyen kan için önemlidir. Normal olarak balığın yanında süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi tehlikelidir. Hamileyken bu uyarıyı daha çok dikkate almalısınız. Hamileyken, balık tüketimi yanında kesinlikle süt ve süt ürünlerinin tüketilmeyeceğini sakın aklınızdan çıkarmayın.

Gebeliğin ilk 3 ayında bebeğin organları oluşmaya başlar. Bu 3 ay süre zarfında çay, kahve ve benzeri sıvı maddeler tüketilmesi tehlikelidir. Çay bağımlısı bir anne adayıysanız günde 1 bardak demi az çay ya da kahve içebilirsiniz. Bu 3 ayı atlattıktan sonra bu sıkı kuralı biraz genişletebilirsiniz. Önemli bir husus ise anne adaylarının fast-food tüketimi yapmamalarıdır.

Yapılan yasaklardan sonra birazda ne yiyecekler tüketeceğinizi sizlere anlatmak istiyoruz. Hamile bireyler kırmızı et ve beyaz et tüketmelerini öneriyoruz. Kalsiyum açısından sizi ve bebeğinizi dengede tutacağı için. Bunun yanı sıra bol bol sebze tüketmelidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Ağrı Kesici Bitkiler