in

Hangi maskara daha iyi işe yarar

Hangi maskara daha iyi işe yarar

1. MAC Zoom Lash
Özellikleri: İçindeki polimerler sayesinde kıvrık ve upuzun kirpikler yaratır, içeriğinde bulunan panthenol, pantethine ve E vitamini ile kirpikleri güçlendirir. Kalıcılığını uzun süre korur. Fiyatı: 28 TL

Sonuç: Uzun zamandır kullandığım en başarılı maskara. Fırçası kirpiklerimin üstünde kayar gibiydi. Tek bir fırça darbesiyle kıvrık, upuzun ve topaksız kirpiklere kavuştum. Hem de her zaman kullandığım kirpik kıvırıcı olmadan!

2. Estee Lauder TurboLash All Effects Motion Mascara
Özellikleri: Saniyede 125 defa dönen titreşimli fırçası sayesinde her bir kirpiği kavrar ve dolgun, uzun, hacimli kirpikler yaratır. Kat kat uygulamada topaklanma yapmaz. Fiyatı: 80 TL.

Sonuç: En beğendiğim özelliği titreşim özelliği sayesinde kesinlikle topak yapmaması. Kesinlikle müthiş bir icat.

3. Givenchy Phenomenon Eyes
Özellikleri: Patentli küresel fırçası, hareket kolaylığı ve en kısa kirpiklere bile ulaşma imkanı sağlar. Formülündeki sıvı balmumu sayesinde dilediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Kirpiklere hacim ve uzunluk verir. Fiyatı: 52 TL

Sonuç: Maskaranın yuvarlak fırçasını gördüğümde çok şaşırdım, ama kullanımı son derece pratikti. Fırçayı nasıl rahat ediyorsanız öyle tutuyorsunuz ve her kirpiğe kolayca ulaşıyorsunuz, ilk defa maskarayı gözümün üstüne bulaştırmadan sürmeyi başardım ve kirpiklerim upuzun görünüyor.

4. Shiseido Eyelash Curler Kirpik Kıvırıcı
Özellikleri: Kirpikleri, zarar vermeden ve yapıştırmadan ustalıkla kıvırır, içindeki silikon lastik sayesinde kirpiklere kolayca sekil verir. Fiyatı: 49 TL

Sonuç:Görünüşü pek sevimli olmasa da çok marifetli. Özellikle kirpikleriniz uzunsa rimel sürdüğünüzde her yere bulaşıyor. O yüzden, bu kıvırıcı göz makyajı yapmadan önce kullanmak için ideal. Göz makyajını daha belirgin hale getiriyor.

5.Talika Lipocils Lash Conditioning Gel Kirpik Besleyici Jel
Özellikleri: içindeki ısırgan otu, soya lesitini, fındık ve elma özleri ile kirpikleri uzatır ve güçlendirir. Makyajsız kirpiklere -özellikle kirpik köklerine- sürülür. Fiyatı: 82 TL.

Sonuç: Her zaman kirpiklerimin seyrekliğinden şikayetçiydim. Maskara sürmeden sokağa çıkamazdım. Bu hafif dokulu, jel kıvamındaki besleyiciyi bir ay düzenli kullandıktan sonra, kirpiklerim gözüme biraz daha gür görünmeye başladı. Sanırım işe yarıyor!

6 Yves Saint Laurent Mascara False Lash Effect
Özellikleri: Takma kirpik etkisi yaratan maskaranın en önemli özelliği, tek bir fırça darbesiyle bile istenilen etkiyi yaratabilmesi, işin sırrı, kirpikleri üçlü film tabakasıyla kaplayan formülünde gizli. Fiyatı: 59 TL.

Sonuç: Kısa ve seyrek olan kirpiklerimde hacimli ve uzun bir görünüm yarattı. Özellikle kahverengi tonu, gündüz kullanımı için ideal.

7. Guerlain Le2 de Guerlain Mascara
Özellikleri: İki yönlü maskara bütün kirpiklere ulaşmayı sağlar. Büyük maskara ile uzun ve kıvrık kirpikler yaratır, diğer uçtaki minik maskara ile ulaşılması zor olan kısa kirpikler rahatça boyanır, içindeki likit polimerlerle kirpiklere ipeksi bir parlaklık verir. Fiyatı: 86 TL

Sonuç: Maskara tarihinde bir ilk! Bu maskaranın iki ayrı fırçası var; biri normal, diğeri de kısa kirpikler için. Bu özelliği bence çok kullanışlı. Göz pınarlarına yakın olan kısacık kirpikleri rimellemek artık sorun değil. Minik fırçası bu işi kolayca hallediyor. Kirpiklerimin tümü dolgun ve upuzun oldu.

8. Lancome Oscilation
Özellikleri: Fırçasında bulunan mikro titreşim sistemi sayesinde her kirpiği homojen şekilde kavrar. Akışkan ve esnek formülü ile kirpiklerin üzerinde kolayca kayarak, hacimli ve uzun kirpikler yaratır. Fiyatı: 94 TL.

Sonuç: Fırçanın kapağındaki butona bastınız mı, tüm kirpiklerinizi hiç zahmete girmeden boyayıveriyorsunuz. Titreşimli fırça işin incelikli kısmını sizin için hallediyor ve topaklanmayı tamamen önlüyor. Sonuç: Ekstra uzun ve belirgin kirpikler.

Etiketler: maskara

19 Mart 2009 Perşembe, 11:13 tarihinde yayınlandı.
YORUMLAR

* Yagmur ( 09 Nisan 2009 @ 16:52 )

Bence en iyi maskaralar şunlar:
Max Factor:Masterpeice,2000 Calori,Lash Lift
Maybelline Newyork: The Colossal Volum’Express,Define-A- LashVolume Express Turbo Boost
L’oreal:Double Extension Carbon Black.
İnnova:Higly Volimizing Mascara With Immediate Effect(Badem Yağı içerir.)
Lancome:Hypnose
Esteé Lauder:Illusionist

Bütün bu maskaraları tek tek denedim ve kullandım.Hala da kullanıyorum.Ve olağanüstü ürünler.L’oreal ve Max Factor birer adet maskara çıkardılar şu günlerde ama üzülerek söylüyorum ki,ikisi de tam bir fiyasko.Piyasadaki maskaraların neredeyse hepsini kullandım.aylık gelirimin büyük bir kısmını bu ürünlere yatırıyorum.Bu da öyle bir takıntı işte.
Yukarıda yazdığım ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Hepsi de birbirinden güzel.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Lolita gibi görünmek için yapılması gerekenler

Sağlıklı ve dik göğüsler için ne yapmalıyız