in

Hangi Yiyecekler Yağ Yapar?

Hangi Yiyecekler Yağ Yapar?

Hangi yiyecekler daha çok yağ içerir? Aslında zararsız sandığımız yiyeceklerin içerisinde ne kadar yağ var? Simit diyeti ne kadar faydalı? Gerçekten simit yiyerek zayıflanır mı?

İşte tüm bu soruların yanıtı merak ettikleriniz ve daha fazlası yazımızda. Çünkü simidin aslında ne kadar yağ içerdiği ne kadar zayıflamaya yardımcı olduğu ve daha fazlası hepsi burada. Zayıflamak istiyorsunuz ancak yaptığınız bazı hatalar yüzünden zayıflayamıyorsanız sizin için bir kaç önerimiz olacak. Doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmek için varız ve idealdiyet.com olarak en doğruları size iletmek için buradayız.

 

Hayatınızın en zor dönemlerinden geçiyorsanız ve kilolarınızdan yani fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken en sağlıklı şekilde beslenmeye önem göstermek. Bunun için size bir kaç önerimiz olacak çünkü farkında olmadan yedikleriniz ile istemeden de olsa kilo alıyorsunuz. İşte size kolay ipuçları ve bilmeniz gerekenler…

 

Simit de kilo aldırır…
Pek çoklarının bir tane yedim, bu öğünü hafif atlattım diye tercih ettiği simit, sandığımız kadar masum değil. Bir simit yaklaşık 40 gr olmasına rağmen, 250 ile 300 kalori arası değişen enerji miktarına sahiptir. Bu yüksek enerji üzerindeki susamdan gelir, yağlı bir besin olan susam, simidin kalorisi artırır. 1 tane simit, yaklaşık olarak dört dilim ekmeğe eşdeğerdir. Bu nedenle simit tüketirken dikkat.

Yağa dikkat!
Hızlı tüketilen bu hazır gıdaların en büyük ortak özelliği çok fazla yağ içermelerdir. Örneğin bir hamburgere baktığımızda iki dilim ekmek arasında 1 dilim köfte vardır. Hamburgeri kötü bir yemek haline getiren bunlar değil, içindeki ve beraberindeki yüksek yağ içeren yiyeceklerle birlikte servis edilmesidir. Hamburgerin içine koyulan köfte yağlı etten yapılan bir kıymadır. İçine ayrıca mayonez konur, bu da bir çeşit yağdır. Yanında yağda kızartılmış patatesle servis edilir. Patates kötü bir yiyecek değildir. Ancak yağın içine girdiğinde işte o zaman kötü hale gelir. Bir de yanında şekerli bir içecekle içildiğinde kalori bombası olur. Kan şekerimizi ve kan yağlarımızı hızlı yükseltir. Uzun vadede sürekli tüketilirse damarlar üzerine çok zararlı etkileri olur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Sebze Diyeti İle Zayıflama

Çalışanlar Nasıl Zayıflayabilir?