in

Hastalıklara karşı sakin olun

Hastalıklara karşı sakin olun

Hastalıklara karşı sakin olun. Huzursuzluk, endişe, stres bütün hastalıkların alt yapısını hazırlıyor. Bu yüzden daha sakin ve huzurlu bir yaşam için hemen harekete geçin. Hastalıkların kaynağı olan stres ve huzursuzluğun, tedirgin edici duygular ve endişeler sonucu oluştuğunu belirten State of Newyork Üniversitesi’nden Prof Paul Wilson, ‘Gizli güçlerinizi uyandırın’ diyor. Paul Wilson’un stresten ve gerginlikten uzaklaşıp mutluluğa ulaşmanın tavsiyeleri şöyle:

Gülümseyin: Gülümsemek yüzünüzdeki başlıca bütün kasları gevşetir. Aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak müthiş bir etki meydana getirir.
Sessiz bir ortamda zaman geçirin: Bütün dikkatinizi sessizliğe yöneltin. Bunun için önce sessiz bir köşe seçin, sonra konsantre olun. Sessizliğin size geldiğini anlayacaksınız, onu dinleyin. Sonra da bu sessizliği gittiğiniz her yere götürün.

Sakin düşünün: Sakin düşüncelere sahip olun. Sakin manzaralar hayal edin, sakin sesleri hatırlayın ve ne hissedeceksiniz tahmin edin, bakalım. En iyisi tahminle vakit geçirmeyip hemen uygulamaya başlamak. En iyisi de bir deniz kenarında engin suları seyretmek. Denizin olmadığı yerde gökyüzünün derinliklerine bakabilirsiniz.
Zaman harcayın: Çok çalışan insanlar hiçbir zaman eğlenceli aktivitelerle vakit geçirmezler. Fakat, çok çalışan insanlar için eğlenceli geçirilen zaman, harcanmış vakit sayılmaktan çok uzaktır.

Nefesinizi dinleyin: Nefesinizin sesine konsantre olduğunuzda, soluk alıp verdiğinizi gerçekten duyduğunuzda, kendinizi son derece huzurlu hissedeceksiniz. Bunun için derin soluklar alın.

Bebek gibi uyuyun: Uykunuzu engelleyen her şey kahve, kola, alkol sakin olabilme yeteneğinizi engeller. Bunları içmek yerine ihtiyacınız olduğu kadar uyuyabilmek için gereken ne ise onu yapın.

Daha az nefes alın: Oldukça rahatlamış bir insan dakikada sadece 5-8 defa nefes alır. Nefesinizi bu kadar düşürdüğünüzde çabucak rahatlayıp gevşeyeceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

mükemmel kalçalar

Bitki özleriyle sıkı bir vücut