in

hızlı kilo vermek zararlı

hızlı kilo vermek zararlı

Kısa zaman içinde kontrolsüzce yapılan diyet proğramları ile verilen kilolar fazla olarak tekrar alınma ihtimali yüksek. Diyet listesinin yeterizliği açısından meydana gelen ölüm vakaları oluşmakta çoğu diyet önerisinde beslenme aşamasında boğazınızdan oldukça kısarak zayıflamaya başlayaın şeklinde öneriler olabiliyor vücut açlığa hazırlanmak adına metabolizmayı yavaşlatıyor, diyet proğramı sonunda normal beslenme düzenine geçme aşamasında yavaşlayan metabolizma hızı oldukça cansıkıcı kilo alma sorunlarına neden olur. Suratle vücdun ihtiyacı olan besinler kesildiğinde su kaybı hızlanarak artas yağ yerine su kas kaybı başlayabilir.

Ayrıca ideal kilosundan yüksek ağırlığa sahip kişiler, obezite durumuna geldiklerinde Şeker hastalığı kanbasıncı artışı Kolesterol sorunu meydana gelebilir. obezitelere uygulanan zayıflama tedavileri sırasında ideal kiloya ulaşma hedefi değil fazla kilo alımını durdurma mümkün olduğunca kilolardan kurtulup daha kaliteli ve mutlu bir yaşam amaçlanmalı.

Düzensizce yapılan egzersizlerin vücun durumu hesaplanmaan uzman yardımı olmadan uygulandığında yürüyüşler dışındaki aktiviteleri çok dikkatli şekilde yapmak gerekmektedir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

En iyi egzersizi nasıl anlarız

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yolları