in

Hızlı kilo vermenin 10 ayrı yolu

Hızlı kilo vermenin 10 ayrı yolu

Kilo vermek bazen çok kolay olmasa da, kimseyi ağır matematik hesapları yaptırarak zor hale sokmaz. Yani, bugün kaç kalori alayım, kaç kalori vermeliyim, kaç gram aldım gibi hesaplara gerek yoktur. Sonuçlarına çok şaşıracağınız, kanıtlanmış zayıflama ipuçları şunlardan ibarettir :

Günde en az 8 bardak su için. Mutlaka sıvı besinler, çorba ya da meyve suyu tüketin. Zayıflamaya yardımcı olduğu gibi yorgunluğa da iyi gelir. Yemeklerden önce su tüketmek az yemeyi sağlar. Sofradan tam doymadan kalkmış olursunuz.

Bir fincan zayıflama çayı için. Zayıflamaya yardımcı birçok bitki çayı olduğunu herkes biliyor. Yeşil çay başta olmak üzere bu çayları günde 3 bardağa kadar tüketebilirsiniz. Özellikle akşam hafif bir yemekten sonra içilmelidir. Gece sindirimi zor olduğu için sindirimi hızlandırır. Abur cuburlardan uzak durun. Eve abur cubur sokmayın, evde varsa çöpe atın. Miktarını gün geçtikçe azaltarak da bunlardan uzaklaşabilirsiniz. 15 dakika kendinizi tutabilirseniz daha sonra da bunları yemeden durabileceksiniz. Daha fazla öğün daha sık ve daha az porsiyonlar tercih edin. Öğünleri 3den 4 veya 6ya çıkarın. Azar azar ve az kalorili besinleri tercih edin.

Eğer kalorisi yüksek bir menü varsa, bunu erken saatlerdeki öğünlerde tüketin. Hem geç saatlerde sindirim yavaştır hem de kalori yakılması daha zordur. Erken kalkın ve güne egzersizle başlayın. Önce güzel bir kahvaltı yapın ve ardından dilediğiniz sporu yapın. Temiz havada yürüyüş ya da evde pilates yapabilirsiniz. Günün diğer zamanlarında da spor yapabilirseniz daha destekleyici olur. Ama sabah sporu her zaman daha etkilidir. Metabolizmayı hızlandırır. Kendinize sürpriz yapın. Çok sevip vazgeçemediğiniz kalorili bir yiyeceği, eğer o hafta diyette başarılıysanız kendinize ödül olarak, haftanın belirli bir günü yiyebilirsiniz.

Pes etmeyin. Zayıflama konusunda başarısız bile olsanız ya da yavaş ilerliyorsanız dahi sakın pes etmeyin. Elbet bir gün sonuç alacaksınız ve iyi ki bırakmamışım diyeceksiniz. Her gün 30 dakika kardiyo egzersizlerini yapın. Kadınsanız, kas yapmaktan hoşlanmıyorsanız ona uygun hareketleri seçin. Erkekler ise zaten kas yapmak isteyecektir. Her sporu yapabilirler. Yine de yağ yakıcı etkisinden dolayı kadınlar da kardiyo çalışması yapabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kolesterol ve Diyet bir arada olursa !

Hamilelik döneminde kilo nasıl korunur ?