in

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

Biz kadınlar fiziksel olarak çoğu bölgemizden şikayetçiyiz. Her zaman mükemmeliyetçi olabiliyoruz, yani her zaman en iyisini istiyoruz. İnce kaslar, ince bacaklar ve şimdide ince bel.

incex

 

Birçok kadın bu söylediklerimizi sürekli kafasına takarak kendi sağlığından olabiliyor. Sürekli bunu düşünmek ve sürekli  dert  yanmak hem ruhsal olarak hem de, fiziksel olarak sizlere büyük sıkıntılar yaşatabilir. Bu yüzden fazlalıklarınızı  kafanıza takmamaya çalışın. Çünkü her denklemin bir çözümü vardır. Bacaklarınızı, göbeklerinizi hatta  belinizi inceltebilirsiniz. Peki  belinizi nasıl incelteceksiniz ?

 

Önce yemeniz gereken besinlerden bahsedeceğiz. Sabahları uyanır uyanmaz 1 bardak meyve çayı için. Bu sayede  gün    içerisinde yiyeceğiniz besinleri kolayca sindirebileceksiniz. Çiğ sebze tüketiyorsanız tükettiğiniz sebzeleri ufak ufak    doğrayıp yiyiniz. Her öğünden sonra en azından evde bir tur atın.

 

 

Egzersizler; 

 – Yere sırtüstü yatınız, diz kapaklarınızı birleştirip sağa doğru çekiniz. Ellerinizi başınızın altına alıp, gözlerinizi tavana dikin. Vücudunuzu yukarı kaldırıp yavaşça geri indirin.

 – Yere sırtüstü yatınız, bacaklarınızı havaya kaldırıp açın. Ardından ellerinizle baldırlarınızı tutunuz.  Yine vücudunuzun üst bölgesini yukarı kaldırıp aşağı indirin.

Söylediğimiz egzersizleri düzenli yapar ve istikrarlı olursanız sizlerde incecik bellere sahip olabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları

Diyeti Destekleyecek Egzersizler