in

İş Yerinde Diyet

İş Yerinde Diyet

Araştırmalara göre, çalışanların %75’i haftada en az 2-3 defa öğlen masasında yemek yiyor. Yemek yiyeceğiniz zaman kendinizi işten uzak tutun ve yediklerinize konsantre olun. Ne yediğinizin farkında olursanız, kendinizi bütün gün atıştırmaktan kurtarırsınız.

 

Eğer acil durumlar için sakladığınız çikolatalar varsa, onları sol tarafınızda bulunan bir çekmeceye kaldırın. Yapılan araştırmalar, kişilerin solak veya sağlak olmasına bakmadan, herkesin sağında duran nesneye uzanma eğiliminde olduğunu gösteriyor. En iyisi masanızın sağında meyve, sol çekmecede çikolata bulundurun.

 

Ofiste olduğunuz saatler içinde kupanıza normal çay yerine yeşil çay doldurun. Yapılan araştırmalara göre, 3 ay boyunca fincanını normal çay yerine yeşil çayla dolduranlar, 1 kilo daha fazla veriyorlar.

 

Gözünüzün önünde bir kavanozda duran şekerleme, bisküvi gibi atıştırmalıklarınız varsa, hemen kaldırın. Çünkü göz önündeki şeyleri canınız daha fazla isteyecektir.

 

Bir grup kilolu insan üzerinde yapılan bir çalışmada, acıktıkları zaman yeşil elma, nane şekeri, vanilya veya muz gibi tatlı kokuları içine çekenlerin altı ay içinde 10 kilo verdikleri ortaya çıktı.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ekmeksiz Diyet Listesi

5 Kilo Diyeti