in

İyi bir seks için orgazm diyeti şart

İyi bir seks için orgazm diyeti şart

Yiyeceklerle seksin ne alakası var diye düşünmeyin, yediklerimizin aynası olan vücudumuzun performansı, her alanda olduğu gibi sekse de yansıyor. Hem daha iyi görünmeyi, hem de daha iyi bir seks hayatına sahip olmayı kim istemez!

VİTAMİNLERİNİZİ ALIN

Sağlıklı olabilmeniz (yani düzenli orgazm olabilmek) için her gün 45′in üzerinde besin almanız gerekir, önemsiz eksiklikler bile, cinsel arzularınızı azaltabilir. Aşağıda, daha mutlu olabilmeniz için stoklamanız gereken malzemelerin listesi var:

• B vitamini (ekmek, yoğurt): Şeker ve nişastayı enerjiye dönüştürür. Bu demektir ki, yatakta daha dayanıklı olmak demektir.

• E vitamin (ıspanak, yulaf, kuşkonmaz, yumurta, kabuklu yemişler, esmer pirinç, meyve): Aynı zamanda seks vitamini olarak da bilinir. Cinsel arzuyu artırır.

• Fosfor, cinsel arzuyu doğrudan etkiler. Karanlıkta ışıldama zevkini tatmak için, bu mucizevi minerallerle dolu yiyecekleri yiyin: Badem, istiridye, kaşar peyniri, buğday kepeği, bira mayası ve ay çekirdeği)

• Çinko (balık, istiridye, karaciğer, mantar, hububat taze meyve): Erkeklerde ve kadınlarda testosteron seviyesini yükseltir. Rochester Üniversitesi araştırmacıları, yetersiz çinko içeren diyetlerle beslenen erkeklerde cinsel arzu düşüklüğü ve kısırlık gibi cinsel sorunlarla, prostat (erkeğin zevk bölgesi salgı bezi*) sorunları göründüğünü tespit etmişlerdir.

• D vitamini ve kalsiyum (süt, peynir): Utandırıcı kınklara yol açmadan hassas pozisyonları gerçekleştirmek amacıyla kemiklerinizi güçlendirmek için.

• Bal poleni, üreme organlarını uyarır. Polenleri tablet halinde yutun veya doğrudan yemeklere ve tatlılara katın.

• Kahve stoklaması yapın: Michigan Üniversitesi tarafından yürütülen bir çalışmada, kahve içmeyenlerle kıyaslandığında, her gün düzenli olarak bu siyah yağı tüketenlerin, cinsel olarak daha aktif oldukları belirlenmiştir. Dikkat! Kafein, sperm hücrelerini hem hızlandırıcı, hem de canlandırıcı olarak etkiler.

• Korkmayın, o Magnum’u yiyin: Çikolata sadece kafein değil aynı zamanda, “Aşk ve Şehvet’in Kimyası” kitabının yazan olan cinsel tıp uzmanı Doktor Theresa Crenshaw tarafından aşk molekülü olarak adlandırılan feniletilamin (PEA) de ihtiva eder. Bu, anfetamin olarak bilinen uyarıcının doğal biçimidir. Bir doz PEA, şehvet seviyelerini çok yukarılara taşıyabilir (suni tatlandırıcı aspartam da PEA ihtiva eder, dolayısıyla kilosuna dikkat edenlerin içtiği diyet kolalar da aynı etkiyi gösterebilir).

• Beslenme uzmanlarına göre, sanmsak, zencefil, biber ve soğanla hazırlanan yiyecekler, kan dolaşımınızı hızlandırıp cinsel arzunuzu artırmaktadır (ancak yemek sonrası için yanınızda bir ağız spreyi taşıyın).

• Vejetaryenler (et ve et ürünleri yemeyen insanlar) burada avantajlı olabilir. Cinsel işlevler ve hormon üretimi için bor çok büyük önem taşır. Bor, koyu yeşil yapraklı sebzelerde, meyvelerde (turunçgiller hariç), kabuklu yemişlerde bulunur.

DOĞAL OLANA YÖNELİN: Katkı maddesiz şehvet ürünleri

GINKO BILBOA
Birçok çalışma, arterleri gevşeterek, vücuttaki kan akımını geliştirdiğini bulmuştur. Böylece erkeklerde potansa (erkeklik gücü), kadınlarda da orgazmik gevşemeye yardımcı olmaktadır.

DOZ: İlk önce günde 80 mg. ile başlayın.

GINSENG
Araştırmacılar, ginsenoid ve başka karışımlar içeren bu bitkinin vücudun daha fazla
testosteron üretmesini sağlayarak cinsel işlevleri iyileştirdiğine inanır.

DOZ: Günde 2 g. Çıkış noktasına Panax olmasına özen gösterin. Bu demektir ki, bitki Amerikan veya Şark Orijinlidir (en güvenilir olanı). Ayrıca, yüzde 15 ginsenosit içeren standart formülleri satın almaya özen gösterin. Bu demektir ki, üretici, ürünün içinde yeterli miktarda etkin maddenin olduğunu kontrol etmiştir.

AVENA SATIVA
Bu yeşil yulaf sapı, testosteron seviyesini yükselterek cinsel sorunları (özellikle de cinsel isteksizliği) ortadan kaldırabileceğinden, seks formüllerinin temelini oluşturmuştur. Bu özü kullanan 20 erkek, yüzde 54 daha fazla cinsel etkinlikte bulunduğunu bildirmiştir.

DOZ: Günde 300 mg.
ST. JOHN MAYASI
Sarı kantaron veya binbirdelik otundan hazırlanan doğal bir antidepresandır. Ayrıca, cinsel istek artırıcı olarak da düşünülmektedir. Dikkat: Doğum kontrol hapının etkisini azalttığı tespit edilmiştir.

DOZ: Yüzde 0,3 oranlı standart özden günde 900 mg.
DAMIANA
Çok eskiden beri bu bitkinin, cinsel uyarıcı etkide bulunduğuna inanılır. Sinir uçlarını uyaran uçucu yağlar içerir ve cinsel organlara giden kan dolaşımını arttırır.

DOZ: İki çay kaşığı kızartılmış damiana yaprağını bir fincan suda demleyin ve günde üç defa için.
* Dikkat: Bu bitkileri, etkisini görmeden önce birkaç hafta kullanmalısınız. Diğer ilaçlarla etkileşmeleri ihtimaline karşı, doktorunuza danışın. Eğer hamileyseniz, bu bitkilerin hiçbirini kullanmayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Libidonuzu kışkırtan yiyecekler

Baştan çıkarıcı seks oyunları