in

Kadını cinsel yaşamdan soğutan 10 neden

Kadını cinsel yaşamdan soğutan 10 neden

Kadınları seksten uzaklaştıran o kadar çok neden var ki! Uzmanlar ise bunları 10 başlık altında topluyor. İşte o nedenler;Kadınları cinsel isteksizliğe iten, çiftlerin seks hayatlarını bitirme noktasına getiren nedenler sizce neler? Bu soruya yüzlerce cevap verebilirsiniz. Uzmanlara göre de bunun en önemli 10 nedeni var. 
Bu tür sorunları olan kadınlar daha önce bunları yaşayanların deneyimlerini ve çözüm önerilerini okumalılar, araştırmalılar ve paylaşmalılar. Çiftler sorunu çözemiyorlarsa bir seks terapistinden destek almaları yararlı olacaktır.

1. Gebeliği önleyici doğum kontrol ilaçları kullanmak bazı kadınların seks isteklerini azaltıcı rol oynayabilir. Bunun yanı sıra spiral, prezervatif gibi araçlar da kadınların seks isteklerinin azalmasına neden olabilir.
2. Antidepresan kullanmak. Herkesin seks isteğini bu şekilde etkilemese de çoğu kadının seks isteğini azaltır.
3. Emzirme. Prolaktin hormonu seks isteklerini azaltır. – Uykusuzluk. Çoğu kadın için ilişkilerde uyku seksten önce gelir.
4. Stres. İş yoğunluğu, eğitimle ilgili stresler, aile sorunları veya hastalıklar, ölümler seks isteğini azaltıcı rol üstlenebilir.
5. Stresiniz yükseldiği zaman çoğu kadın seksi bir çözüm olarak görmez.

6. Partnerle uyumlu duygulara sahip olmama. Her ilişkide duygusal ve tutku olarak farklılıklar görülebilir. Bu nedenle çiftler seksten uzak durabilir.
7. Testosteron hormonunun düşük olması seks isteğinin az olmasına neden olabilir.
8. SHBG seviyesinin yüksek olması. Bir kadının Sex Hormone Binding Globulin (SHGB) yüksek olması da belki sekse olan ilgisinin az olmasına neden olabilir.
9. Mahremiyet korkusu. Bazı kadınlar mahremiyetlerine aşırı düşkündürler. Bu durum çiftlerin seks yapmasına engel teşkil edebilir.
10. Vücudunu beğenmeme. Bazı kadınlar vücutlarının nasıl göründüğüne önem verirler. Vücutlarını beğenmeyen kadınlar partnerlerinin gözünde kendilerini kendi gözleriyle algılarlar. Bu nedenle seksten uzak dururlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Cinsel hastalıklar arttı

Stres cinselliğin düşmanı