in

Kadınların daha iyi olduğu konula

Kadınların daha iyi olduğu konula

Kadınların erkeklere göre daha iyi yaptıkları şeyler şunlardan oluşmaktadır ;
1. Güzelleşmek

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre kadınlar git gide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmada çekici kadınların ortlamadan %16 daha güzel çocuğu olduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.

2. Trafik kazalarından sağ çıkmak

Korkunç, ama gerçek: Erkekler kadınlara göre %77 daha fazla ölme riski taşıyor. Otomobillerine bindiğimizde emniyet kemerini tak diye diretmekte haklıyız!

3. Daha çok rahatlık aramada daha iyiyiz

2000 kişi üzerinde yapılan araştırmada kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların %53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece %29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.

4. Kriz geçirmez

ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin %80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması. Belki daha çok erkek hemşire ve öğretmen olur

5. Daha kısa sürede mezun oluyoruz

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.

6. Sağlıklı beslenmek

Minnesote Üniversitesi tarafından 14bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor. Çok açık! Çikolata bağımlılığı herşeyimizi alıyor bizim

7. Bağışıklık sistemi

Kadınların bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlüdür ve daha az hasta olurlar. Estrojen, kadınların gizli silahıdır. Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç verir.

8. Daha uzun hayat

Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların %85’i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.

9. Daha iyi yöneticiyiz

Bu konu biraz tartışılır ancak bir çok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi patron olduğunu söylüyor.

10. Daha iyi yatırım

1000 bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre %18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Erkek tavlama sitilleri

Mükemmel kadın tembel erkeği ortaya çıkarıyor