in

Kafa derisi ve deriye ekilen yapay lifler nelerdir?

Kafa derisi ve deriye ekilen yapay lifler nelerdir?

Saç transplantasyonunun kaba bir şeklidir; ama kafanıza kendi donör saçınız yerine, sentetik fiber­ler implante edilir.
Bu transplantlarda insan yapımı bir polimer olan NIDO kullanılır. Bu naylonlar, küçük gruplar halinde kafa derinize doğrudan ekilir.

Bu yöntem ABD’de kullanılmamakla birlikte, Japonya ve başka ülkelerde yaygın olarak uygulan­maktadır. ABD’li birçok doktor, başka bir ülkede yapılan bu implantların felaket sonuçlarını yaşayan erkekleri tedavi etmişlerdir.Lifler, parlak, yapay görünüşlü ve serttir. Lif­lerin dokusu saç gibi görünmez ve saç hissini ver­mez. Bu implantlar, yapıldıkları bölgede kronik enfeksiyonlara neden olurlar ve zamanla, şişikler ve enfeksiyonlar kafa derisini mahvedebilir.

Bu liflerin dibinde kafa derisinin doğal yağla­rından oluşan tıkaçlar (sebum) oluşur ve birkaç haf­tada bir bu tıkaçların çıkartılması ve devam eden enfeksiyona bakım yapılması gerekir.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, lifler naziktir ve kolayca kırılır. Şekil verme ya da fön makinesiyle kurutma, bu liflerin kıvrılmasına ve kalıcı olarak hasar görmelerine neden olur. Taramak ise kırıl­malarına ya da yerlerinden çıkmalarına yol açabilir. Enfeksiyon, yapay liflerin yanındaki doğal saç foli-küllerinin erken kaybına neden olabilir.

Kısaca bu yöntem, ciddi sonuçlara yol açacak şekilde salonunuzdaki halının liflerini başınıza tak­maya benzer.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Saç transplantasyonu ve temel kuralları nedir? nelerdir? nasıldır?

Saç entegrasyonu nedir? nasıldır?