in

Kalça Eritme Hareketleri

Kalca Eritme HareketleriKadınları rahatsız eden bölgesel kiloların başında kalçalarda biriken kilolar gelmektedir. Bu kilolarla mücadele etmesi diğer bölgesel fazlalıklardan daha zordur. Ancak düzenli beslenme ve size önereceğimiz hareketleri düzenli şekilde uygulamak sonucunda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle sabırlı olmalı ve bölgesel kilolarınızdan kurtulacağınıza tam inanç duymalısınız. Öncelikli olarak bir kaç beslenme tavsiyemiz, daha sonra hareket önerilerimiz olacak.

Beslenme bölgesel kilolar için oldukça çok önemlidir. Bu nedenle yağlı yemeklerden uzak durmalı ve bol su içmelisiniz. Vücudunuzun hareket halinde olması enerji harcaması gerektirecektir. Vücut öncelikli olarak gün içerisinde yediğiniz yemeklerden enerji üretir daha sonra hareketin sürekli olması durumunda vücutta depolanmış halde bulunan depolanmış yağları yakma yoluna gider bu nedenle yağlı yiyecekler yememeniz çok önemlidir. Bunun yanında karbonhidrat da daha sonra yağa dönüştürelebilerek depolanabilir. Bu nedenle karbonhidrat bakımından zengin yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Bol su içmek ise yapacağınız en güzel şey olacaktır. Gün içerisinde en az 2,5 litre su içmelisiniz.

Kalçaları eritmek için yapacağınız hareketlerden önce en az yarım saat boyunca vücudunuzun tamamını çalıştıracak hareketler yapmalısınız. Kalçaları sıkılaştırmak için yapacağınız hareketler ile daha öncesinde yapacağınız hareketlerde kalçaları çalıştıran hareketleri içerir. Örneğin yarım saat boyunca yüksek tempolu yürüyüş vücudun büyük kaslarıyla birlikte kalça kaslarını da çalıştırmaktadır. Yarım saat boyunca kalça odaklı yapacağınız dans ile hem vücudunuzu çalıştırıp hem de kalça kaslarınızı hareket ettirebilirsiniz.

Bunun yanında yarım saatlik süreçten sonra yere ters uzanıp kollarınız ve bacaklarınızla birlikte karnınız yerde kalacak şekilde zeminden ayrılmaya çalışın. Bu hareketi yaparken kalçanızdan destek alarak yapın. Bu hareketi 12 kere yapıp yarım dakika kadar bekleyip tekrar bir 12 kere daha hareketi yapın böylelikle 3 kere 12 adet bu hareketten yapın. Kalçalarınızda yanma hissederseniz hareketi doğru yapıyorsunuz demektir. Bunun yanında kalçalarınızı çalıştırmak için yatar pozisyonda bacaklarınızı havaya kaldırın ve bisiklet hareketi yapın bu hareketi de yaklaşık bir on dakika boyunca devam ettirin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Neckline Slimmer Çene Eritme Aleti 39.90 TL

Kalça Sıkılaştırma