in ,

Kalça Eritme İçin Egzersiz Hareketleri

Tüm beden olarak zayıflamanın dışında bölgesel olarak zayıflamak daha zor bir durumdur. Çünkü yapılacak diyetler kısıtlıdır ve bilinçli olman gereken, durumlar da vardır. Örneğin bazı besinler bazı bölgelerde olumlu etkiler yaratırken, bazı bölgelerde olumsuz etki yaratmaktadır. Bölgesel anlamda en çok şikayet edilen yerler ise; kalça ve basen bölgeleri oluyor. Bunlardan kurtulmanın  en iyi yolu düzenli egzersiz, spor salonuna gitmek için vakti olmayanlara ise evde yapabileceği basit öneriler bizden geliyor. İşte o basit egzersiz hareketleri ve anlatımı:

İlk harekette sırt üstü sandalyenin tam önüne uzanılır. Topuklarınızı sandalyeye koyun ve denge sağlayabilmek için kollarınızı iki yana uzatarak yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden yavaşça kaldırın. Aynı durum diğer bacak içinde yapın. 20’şer tekrar şeklinde devam edin.

basen8

İkinci hareket olarak bir sandalye alın, önüne geçin, elinizi belinize koyun. Sağ ayağınızla sandalyenin üstüne çıkın. Sol topuğunuzu olabildiğince arkaya kaldırın. Sol ayağınızı yere indirin ve doğrulun. Sağ ayağınızı yere indirin ve diğer ayağınızın arkasına koyun. Sonrasında tek ayağınız önde çömelin. 10’ar tekrar şeklinde devam edin.

images (3)

 

Üçüncü hareket olarak sandalyenin arkasına geçin. Ellerinizle sandalyeyi tutun ve parmak uçlarınızla kalkın. Belinize düz tutarak sandalyeye ağırlığınızı verin. Sol ayağınızı diğer bacağınızın dizi hizasına getirin kaldırın ve yanaştırın. Sol dizinizi dışa doğru açarak gerin. 20’şer tekrar halinde uygulayın.

basen5

Sizde bu hareketler ile sımsıkı ve güzel görünümlü kalçalara sahip olabilirsiniz.

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Juan Juan Şampuan İle Saçlara Uzama Etkisi

Detoks Diyeti ve Besinleri