in

Kalça Sıkılaştırma

Çoğu kadın kalçalarının büyüklüğünden ve gevşekliğinden şikayetçidir. Çünkü kalçalar vücudumuzda kilo almaya en müsait bölgelerden biridir ve genellikle Türk kadınları bu bölgeleriyle ilgili problem yaşamaktadır. Kalçalardaki yağları eritmek ve bu bölgeyi sıkılaştırmak için düzenli olarak yapacağınız bazı hareketler ile bu probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanında bu egzersizleri yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Peki bu hareketler nelerdir ve nelere dikkat etmek gereklidir?Kalca Sikilastirma

Vücudumuz düzenli hareketler sonrası belli bir tempoya ulaşıldığında yağ yakma aktivitesine başlar ve bu aşamadan sonrası bölgesel yağları yakmak için uygun bir ortam sağlar. Bu nedenle kalça sıkılaştırma hareketleri yaparken öncelikli olarak tüm vücudu çalıştıracak hareketleri en az 40 dakika çalıştırmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tüm vücudu çalıştıran hareketler aynı zamanda kalçayı da yoğun olarak çalıştıran bazı cardioları da kapsamaktadır. Örneğin koşu, yüksek tempolu yürüyüş, yüzme vb. Bunların yanında evden çıkmadan spor yapmak isteyenler içinde önerimiz yüksek tempolu sevdikleri bir müzikte iyice terleyene dek dans etmeleri. Hem böylelikle stresinizi atmış olursunuz. Bildiğiniz gibi stres yaşamsal kaliteyi düşüren, insanları yemeğe teşfik eden ve aynı zamanda da çeşitli hastalıklarda tetikleyici rol oynayabilen bir unsurdur.

Kırk dakikalık, vücudu tamamen çalıştıran aktiviteden sonra ise yapacağız hareketler hangi bölgenizi istiyorsanız o bölgeyi ön plana çıkararak yapılmalıdır. Biz bu yazımızda kalçalar üzerinde duracağız. Yere bank hareketi şeklinde durun, yani elleriniz ve dizleriniz yerde olsun, vücudunuz ise düz olmalıdır. Bu poziyondayken önce bir bacağınızı kaldırıp dizinizi açmadan içeri doğru çekebildiğiniz kadar çekin daha sonra aynı hız ile dışa doğru ancak bacağını açarak ve yukarı doğru kaldırarak çekin. Bu hareketi her bacak için 12 kez yapın ve her 12’i üç kez tekrar edin.

Kalçaları sıkılaştırmak için bir diğer egzersiz ise  sandelye ile yapabileceğiniz çok etkili bir harekettir. Bir sandalyenin önüne kollarınız yere paralel olacak şekilde kaldırın ve dizleriniz ayak parmaklarınızı geçmeyecek şekilde çömelin. Bu hareketi yaparken kalça kaslarınızı sıkmayın, poponuz sandelyeye değdiğinde aynı şekilde doğrulun ancak bunu yaparken kalça kaslarınızı sıkmalısınız! Bu hareketi de 12 kez ve 3 tekrarlı olarak yapın. Sadece bu iki hareketle kalçalarınızın çok daha sıkı çok daha diri olacak!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kalça Eritme Hareketleri

Hurmatat Hurma Özü 250 gr 10 TL