in

Kalıcı makyaj için yapılması gerekenler

Kalıcı makyaj için yapılması gerekenler

Makyajınızın çabuk akmasından ve yine çabuk bozulmasından mı şikayetçi siniz? O halde doğru adrese geldiniz. çünkü biz bu yazımızda sizlerem akyajınızın daha da kalıcı olmasını sağlayacak tavsiyeleri bu yazımızda sizlere sunacam

Kalıcı makyaj için yapılması gerekenler

Dünyanın büyük ve kendini kabul ettirmiş firmaları hafif ve suya karşı dayanıklı makyaj ürünleri üzerinde çalışmalar yapıyorlar. İlkeleri hep daha iyiye daha dayanıklıya doğru yol almak. İşte size kalıcı makyaj ürünleri hakkında yenilikler…

Geçmişte makyaj formülleri bir yağ filmi ile cilde tutunmayı başarıyorlardı. Ürünler ne kadar yağlı olursa, o kadar kalıcı ve uzun ömürlü oluyorlardı. Ancak daha ağır, daha suni ve sağlıksız oluyorlardı. Bu son derece suni görüntü uzmanlara farklı malzemeler üretmeyi zorunlu kıldı. Yapılan araştırmalar sonucu, kalıcılığı sağlayan yağların yerine slikon konuldu. Böylece çok daha dayanıklı makyaj ürünlerine kavuştuk.

Silikonun faydaları
Ürünün cilde sürülmesiyle silikonun işlevi başlamış oluyor. Her pigmentin etrafı kalıcılığı sağlayan bir tabaka ile kaplanmış oluyor. Bu formüllerin ise avantajları şunlar;

Uzun süre kalıcılık
Eskilerin kalıcı makyajı ancak beş saat dayanırken günümüzde makyaj 12, hatta 18 saat etkisini kaybetmeden dayanıyor. Bu uzun süre dayanıklılığın sırrı, her pigment molekülünün tek tek kaplanmış ve korunuyor olması.

Geçişlere dayanıklı boyalar
Eski teknoloji, kozmetik ürünlerinin uzun ömürlü olması için yağ barındırıyordu. Yeni ürünlerde ise yağ çok az miktarlarda kullanılıyor. Hatta hiç yağ içermeyen ürünler dahi var. Yeni teknolojide yağ yerine kullanılan formül, malzemeyi cilde hapsediyor. Böylece makyaj daha uzun süre dayanıklı oluyor.

Çok hafif ürünler
Makyaj malzemelerinin hafif olması kadınlar için çok önemli. Malzemeler yüze sürüldüğü zaman rahatsızlık ve ağırlık hissi vermemeli. Bundan yola çıkarak uzmanlar son yıllarda son derece hafif makyaj malzemeleri yaratmaya başladılar. Bu ürünler cilde uygulandığında ağırlık hissi vermiyor. Makyaj malzemelerinin hafiflemesinin en önemli nedeni yağ kullanılmaması. Yağın yerine geliştirilen formüller hafiflik hissi veriyor.

Kapalı bir mekândan dışarı çıkıldığı zaman, makyajın daha çabuk bozulduğu görülür. Çünkü rüzgar, güneş ve toz cilde nüfuz ederek makyajın silinmesine yol açar. Kapalı mekanlarda olduğunuz sürelerde makyaj daha uzun süre dayanıyor. Bu nedenle kalıcı makyaj ürünlerini kendi arasında sınıflandırmak gerekiyor. Göz ürünlerinde kullanılan formüller ile rujlarda kullanılan formüller farklı olduğu için kalıcılık sürelerinde de farklılık var.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Fondoten makyajda çok önemli

Kusursuz makyaj için yapılması gerekenler