in

Kalori ve tartı hesaplarına son!

Kalori ve tartı hesaplarına son!

Fazla kilolu insanların sayısı günümüz içerisinde oldukça fazladır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu aşama da ise, insanların kilo vermek için başvurdukları bazı sabit noktalar ve yöntemler mevcut durumdadır. Bu yöntemlerin arasında ise; ilk aşamalarda insanların gün boyu aç kalmasına neden olan diyetler ya da yorucu egzersizler yer alır ki bu insanları ciddi ve olumsuz olarak etkiler.

Diyetlerin yanı sıra, fazla kilolu olan ve kilolarından kurtulmak isteyen bir çok kişi ilk aşama da sürekli olarak kalori hesabı yapmaya başlar ve tartı ile resmen bütünleşir. İşte, bu durum çok yanlıştır. Üstelik, bu şekilde ki yöntemler ve hesaplamalar kişileri bir müddet sonra ciddi anlamda sıkmaktadır ki bu nedenle de kişilerin yaptıkları diyetleri ya da hesapları yarıda bırakmaları gözlenmektedir ki bu da sizleri çok daha olumsuz bir biçimde etkilemektedir. Ayrıca; bu şekilde zayıflamak adına yapacağınız tüm liste ya da çalışmalar da oldukça zordur çünkü;

– Olabildiğince az kalorili gıdalar kullanılır ilk aşamalarda ve bunlar lezzetsizdir, sizleri gün boyu aç bırakır,
– Dengeli bir beslenme yerine olabildiğince az bir beslenme sağlanır,
– Kalori hesabı sizi psikolojik açıdan baskı altına alır,
– Kişinin psikolojik açıdan kendini tok hissetmesi ortadan kalkar,
– Mevsimlere göre beslenme zorunluluğu olur bu da sizleri sıkar,

Kısacası; kilo vermek adına deneyeceğiniz tüm sabit ve bilindik yollar, hesaplamalar, aç bırakan diyetler ve diğer tüm durumlar sizleri olumsuz olarak etkiler ve sizlere yarar yerine zarar sağlar. Unutmayınız ki, kişinin aç kalarak hareket etmesi ve zayıflamaya çalışması çok yanlıştır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hafta sonu diyeti ile zayıflayın

Fazla Kilolarda Stresin Büyük Faktör Oluşu