in

Kariyer estetiği ile yeni görünüm

Kariyer estetiği ile yeni görünüm

İş estetiği küçük ama etkili operasyonlarla sizi kariyerinizin başlangıcında yepyeni birine dönüştürebilir.
İşe başlamada kişinin dış görünümü iş kariyerini belirlemede etkili olduğu yapılan çalışmalar güzel kişlerin daha çabuk işe alındığını ve aynı oranda eş kıdemlerinden daha çabuk terfi edebildiğini göstermiştir.

İşte yeni bir işe başlamadan,kendinizi daha rahat ve özgüvenli hissetmek isteyen genç hanım ya da beyler için 25 yaşlarda başlayabilen iş estetiği 40′lı yaşlarda pik yaptığını görüyoruz.
Yeni işe başlayacak gençler imkanları elverdiği ölçüde kendilerini rahatsız eden,kötü burun şekli için rhinoplasti,ya da konuşmalarını engelleyen nefes problemleride varsa özellikle bu durum konuşmalarında daha da sıkıntı veriyorsa septorhinoplasti operasyonlarına adaydırlar. Kulak kepçeleri açık olan bireyler işe başlamadan kulak estetiğini yaptırmaları kariyerlerinde onları başarılı kılmaktadır. Bir de bedenleriyle uyuşmayacak kadar iri memeler genç kadını duruş postürünüde bozabilir. Bu sebeple yeni iş öncesi ideal ölçülerde göğüse sahip olmak özgüvenlerini tazeleyecektir. Bazende çok küçük memeler genç hanımlarda ciddi sıkıntı yaratabilir ki,bu problemde iş yaşantısı önce giderilmelidir.Ya da genç bir erkeğin jinekomasti şikayetini düzeltirmek istemeside görülebilir.

Birde cerrahi olmayan bazı işlemler vardır ki; lazer epilasyonla tüylerden arınma,problemli ciltlerin tedavi edilmesi gibi işlemler gençlere yeni işe başlamdan en fazla talep ettikleri işlemlerdir.

İş yaşamında 2.estetik dönemini 30-35 yaşlarında,özellikle hem kariyer hem çocuk yaparım diyen bayanlarda yaşıyoruz. Nasılmı;özelikle doğum sonrası oluşan göbek, bölgesel yağ fazlalıkları ve sarkan memelerin toparlanma işlemleri oluyor. Bu bölgelerin alınan yağlarıda yüze konarak yaşlanmalara şimdiden dur demek mümkün olacaktır. Hafif kırışıkların başladığı bu dönemde botoxta iyi bir yardımcıdır.
İş yaşantısında olan orta yaş genç hanımlar ise; kariyeri ve güzelliği birlikte yaşamak istedikler taktirde 40′lı yaşlarda onları biraz daha invazif dediğimiz cerrahi işlemler bekler. Ancak 30 yaşlarda yaptıkları yatırımlar işlemlerin hep küçük olmasını sağlayacaktır. Elmacık,kemikleri ve yanaklardaki boşluklar oluşur ve dudaklar incelir, düşmekte olan üst göz kapakları-şiş alt göz kapakları ve sarkmaya başlayan gıdı ve boyun artık toparlanmalıdır. Ciltte ince kırışıklar oluşur. Yüzün harmoniside önmelidir.Birbiri ile uyumlu alın, burun ve çene şekli sağlanmalıdır. İhtiyaca göre bunlarında şekillendirilmesi gerekir. Duruş postürü içinde gerekli vucut şekillendirme estetikleri;ki abdominoplasti dediğimiz karın germeleri en fazla bu dönemde görüyoruz.
İş hayatında dorukta olan kişnin çalışana her yönü ile örnek olan durum ve davranışları bedenini diri tutması ile olan 50 li yaşlardaki özentileride kaçınılmaz olacaktır.50 li yaş civarındaki bayanlarda yüz germe işlemleri ve beraberinde dolgu botox uygulamaları,çıkan karınların ya da sarkan memelerin toparlanması sizi star yapacaktır.
40 yaş sonrası yüze yapılan her gençleştirme işleminde özellikle boyun-dekolte ve ellerde unutulmamalıdır. Yüz-boyun-dekolte ve eller yaşı bir bütün olarak yansıttığı içinde özellikle lazer uygulamaları ile cildin yenilenmeside her zaman bu bölgelerin cerrahi işlemleri tamamlayacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Dudaklarınızı es geçmeyin

Yaz için güzellik formülleri