in

Kavitasyon yöntemi ile zayıflama

Kavitasyon yöntemi ile zayıflama

Zayıflama ve diyet programları dışında, bir diğer zayıflama yöntemi kavitasyon ile zayıflamadır. Son dönemlerde birçok çevrede ve yayın organında da sıklıkla göreceğiniz kavitasyon yöntemi ile estetik açıdan kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Dünyada uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olan kavitasyon, ülkemizde ise son yıllarda zayıflama yöntemleri arasında kullanılmaya başlandı.

Bu yöntem ile zayıflama sırasında temel işleyiş ultrason yani ses dalgalarından yardım alınmaktadır. Cilt üzerinden uygulanan bu yöntem ses dalgaları aracılığıyla bölgesel zayıflamayı sağlar. Vücutta uygulandığı bölgeye ve yağ dokusunun yoğunluğuna bağlı olarak tedavi yöntemi ve şekli değişkenlik gösterebilir. Genellikle kavitasyon yani ses dalgaları ile bölgeye 45 dakikalık bir tedavi uygulanmaktadır. Diyet ve diğer zayıflama programlarından farklı olarak bölgesel yağlanmadan ve fazla kilolardan daha hızlı ve güvenli bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Bu yöntem temelde, uygulandığı bölgedeki yağ dokularının parçalanmasını sağlar. Daha sonra parçalanan yağlar yakılarak enerjiye dönüşür ve vücuttan bu şekilde atılır. Yakılan ancak enerjiye dönüşmeyen kısmı ise vücuttan bağırsaklar aracılığıyla atılmaktadır. Kavitasyon yöntemi, yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelere uygulanmaktadır. Diğer daha az olan bölgelerde ise alternatif tedavi şekilleri uygulanmaktadır.

Kavitasyon yöntemi, bıçak altına yattığınız cerrahi uygulamalardan farklı olarak, uygulandıktan sonra günlük hayatınızı olumsuz etkilememektedir. Operasyon sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıflayamama sorunu ve çözümü

Zayıflamada Mutlu Olmanın Önemi