in

Kilo Aldırmayan Tatlı

Kilo Aldırmayan Tatlı

 

Kilo probleminizin olması, kilo almak istememeniz ancak tatlılara da bir türlü “Hayır” diyememe gibi bir sorununuz varsa sizlere çeşitli alanlarda çeşitli tatlı türlerini önermekteyiz. Tatlı türleri sayesinde sizlerde kısa dönem içerisinde sağlıklı, kilo sorunu açığa çıkarmayan tatlılardan yararlanabilirsiniz.

Mesela bir elmanın kabuklarını soyalım. Daha sonra bunu mikro dalga fırını gibi bir fırına atarak 3 dakika kadar pişmesini bekleyelim… Tarçın ile süsleyeceğimiz, lezzet katacağımız bu pişirdiğimiz elmanın üzerine bir top da dondurma koyduğumuzda, rahatlıkla tüketebiliriz. Kilo aldırmayan bir tatlı türüdür.

Kuru vişne, kayısı, erik, kuru frambuaz gibi meyveleri az yağlı süt içerisinde aktaralım… Bunları bir şekilde düşük ısı da katı kıvama gelecek şekilde kaynatmanız doğrultusunda harika lezzeti ortaya çıkarmış olursunuz. Bu lezzet ayrıca fazla kalori olmayacağı gibi sağlık açısından da yararlı olacaktır.

Kilo aldırmayan bir diğer tatlı çeşidi ise muhallebi ve ekmek ile yapılır. Düşük kalorili olan iki ekmeğin arasına, yağ oranı düşük sütten yapılmış olan muhallebiyi ekleyerek üzerine süs olarak Hindistan cevizi de koyarak harika bir lezzeti meydana çıkarmış olabilir, böylelikle tatlı istediğiniz zamanlarda tatlı tüketiminizi de gidermiş olabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyette Ara Öğünün Önemi

Diyet Seçerken Dikkat Etmeli