in

Kilo Vermede Sağlıklı Beslenme İle İlerle

elma-kadin.hmediumKilolar, fazlalıklar derken herkes sağlıklı beslenme konusunu gözden kaçırıyor aslında ve bu diyet konuların da asıl önemli olan sağlıklı beslenme ile diyet, çünkü sağlıksız yapılan diyetler ve beslenme sonucu belki belirli bir süre kilo verimi yaşarsın ancak sonra metabolizman durma noktasına gelir ve yediğin her şey sana yağ olarak yani kilo olarak geri döner.

Tabi ki herkes genç ve sağlıklı kalmak ister yaşam boyu sağlığın ise en temel kaynağı sağlıklı beslenmedir. Bu durum insan hayatını yaşamından ölümüne kadar etkiler. Dengeli ve sağlıklı beslenme ise enerji besin öğeleri ihtiyacının değişik kaynaklardan sağlanmasıdır. Hasta olmadan yaşlanmak ve hayatın tadını doyasıya yaşamak için sağlıklı yaşam bütün ömür boyunca sürdürülmelidir. Bunun için ise sağlıklı beslenme ile ilgili kare taşları şöyle:

Yeterli ve Dengeli Beslenin: Besin ihtiyaçlarınızı tam olarak farklı kaynaklardan alın, tek çeşit besin kaynakları tüketildiğinde vücut dengesini yitirir ve yetersiz beslenme ile vitamin, mineral yetersizliğine yol açar.

Basit Şeker Tüketimini Azaltın: Basit şekerler boş enerji kaynaklarıdır vücudumuz içini gerekli olan vitamin ve mineralden oldukça fakirdirler.

Doymuş Yağ Tüketimini Azaltın: Katı yağlar doymuş yağ asitlerinden zengindirler, doymuş yağ kalp hastalıklarını tetikler.

Günde en az beş porsiyon çiğ sebze ve meyve tüketin: Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin sağlanması ve posa içeriği nedeniyle düzenli sebze ve meyve tüketimi çok önemlidir.

Günde 2 bardak süt tüketin: Güçlü kemikler için kalsiyum gereklidir. Kalsiyumun en büyük kaynağı ise süttür ve bu durumla birlikte kemik erimesinin de önüne geçilir.

Pirinç pilavı az, bulgur pilavı çok tüketilmelidir: Bulgur pirince göre B grubu vitaminlerinden dir ve posa bakımından oldukça zengin bir kaynaktır uzun süre tok tutar ve kan şeker dengeli yükseltir.

İşte bu gibi küçük detaylara dikkat edildiği süre içerisinde sağlıklı bir yaşam bizi bekler ve insanı yıpratan o şok diyetlere de gerek kalmaz.

 

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Günde 20 Dakika Ayırarak Forma Girin!

Pilates Uzmanı Önerileriyle Basen Eritme