in

Kilo Vermek İçin Yöntemler

Kilo Vermek İçin Yöntemler

Sağlıklı kilo vermek ve tabi ki verdiğiniz kiloları da korumak için yapacağınız şey tamamen sağlıklı diyetleri tercih etmek olmalıdır. Sizin için seçtiğimiz bu günkü diyet özellikleri aslında sağlıklı her kadına uyacak.

Çünkü hem daha çabuk kilo vermenizi hem de günlük hayat standardınızı bozmadan yapabileceğiniz türden. Tam size uygun tam 7 tane kategorimiz var. Bunları uyguladığınız sürece inanın hiç bir sıkıntınız olmayacak. Bol şans ve sağlıklı günler…

1.Karbonhidratlarla ilgili kafanız mı karışık? Aralarındaki farklılıkları bilmek çok önemlidir.

Her karbonhidrat aynı değildir. Taze meyvelerde, sebzelerde, işlenmemiş tahıllarda, bakliyatlarda bulunan karbonhidratlar sizi tok tutarken aynı zamanda iştahınızı da keser. Eğer televizyonseyrederken zararlı şekerlemeleriniz sizi çağırıyorsa önce sizin için yararlı olan besinleri tüketirseniz iştahınızın nasıl kesildiğine siz bile şaşıracaksınız!

2.Yüksek kalorili besin tüketiminizi takip edin.

Vücudunuza günlük beslenme tarzınızdaki değişikliğe uyum sağlaması için yeterince zaman tanımazsanız yaptığınız diyetin zararlıetkileri olabilir. Aldığınız kalori miktarını vücudunuzu alıştıra alıştıra azaltın. Her gündoğru miktarda kalori aldığınızda yaşınıza ve boyunuza uygun olan kiloya erişebilirsiniz.

3.Sağlıklı beslenmek kilo vermenize yardımcı olur.

Şekerli ve yağlı besinleri azaltın, daha fazla meyve ve sebze tüketmeye gayret edin. İşlenmiş beyaz ekmek yerine tam tahıllı ürünleri tercik edin. Tatlandırılmış içecekler yerine su ve süt tüketin.

4.Ne yediğinizin ve ne zaman yediğinizin farkında mısınız?

Ne yediğinizin farkında olmalısınız. Abur cuburu ve çok işlenmiş yiyecekleri tamamen kesmelisiniz. Besleyici ara öğünleriniz olmalı Sık sık ve az az yemek önemlidir. Bu yöntem sindirimi ve metabolizmayı hızlandırır, aşırı acıkmayı önler.

5.Meyveler iştahınızı keser. Alıştığınız beslenme tarzında yeterince meyve ve sebze yoksa bu zorlayıcı olabilir.

Karbonhidrat ağırlıklı bir kahvaltıdansa (mısır gevreği, yulaf, ekmek vs.)neden kahvaltıyı atlayıp midenizi doldurup iştahınızı kesen doğanın mucizeleriyle- taze meyvelerle doldurmayasınız? Dört ila on dakika boyunca taze meyveleri bütün olarak yemeye dikkat edin. Deneyin ve görün. İştahınızın kesildiğini ve acıkmanızın geciktiğini göreceksiniz.

6. Vücudunuz küçük öğünleri daha rahat sindirebilir. Öğününüz fazla dolu olduğunda fazlalık olan kısım yağ olarak depolanır.

Protein bakımından zengin olan besinler metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakmak için proteinli besinler tüketin.

7.Bol su için. Su önemlidir, çünkü vücudumuzu doldurur ve kilo vermemize yardımcı olur.

Günde 8-10 bardak su içilmesi önerilir. Bu, vücuttan toksinleri ve yağı atmak için gereklidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kış Diyeti Nasıl Olmalı

Beslenme Alışkanlığı ve Zayıflama