in

Kilo Vermek İsteyen Bayanlara Öneriler

Kilo Vermek İsteyen Bayanlara Öneriler

Bayanlar ile erkekler arasında sportif aktivite bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Buna rağmen anatomik yapılarından dolayı çalışma şartlarında bazı esnekliklerin bulunması mümkün olmaktadır. Bu durumda bayanların erkeklere oranla biraz daha yumuşak şartlar altında çalışmasını sağlamaktadır.

Kadınlar özellikle adet dönemleri içerisinde kilo vermek adına fazla egzersiz yapmaktan  kaçınmalıdır. Kilo vermek isteyen bayanlara en büyük tavsiye ise düzenli bir diyet programı ile desteklenen egzersiz olmaktadır. Bu durumun en büyük örnekleri ise düzenli olarak yapılan yürüyüşler, aerobik veya plates seansları olabilir.

Kilo vermenin nasıl mümkün olacağının bilincinde olan bayanların daha kolay kilo verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Yağ oranları düzenli olarak ölçülmeli ve bir diyetisyen yardımıyla bu konu hakkında detaylı bilgiler alınması gerekmektedir.

Diyet yada egzersiz başlarında ne olursa olsun hızlı bir başlangıç yerine yemek yeme ve egzersiz alışkanlığının yavaş yavaş artırılması gerektiği hususuna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu şartlara uyulduğu takdir de kilo verme hususunda hiçbir zorluk çekilmeyeceği açıktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilo Vermek Ne Kadar Önemli

Maden suyu ile zayıflama