in

Kimler Diyet Yapmalı

Kimler Diyet Yapmalı

Kimler Diyet Yapmalı? Diyet nasıl yapılmalı? Kimler Diyet Yapmalı ve ne kadar süreli yapılmalıdır?

Sağlıklı yaşamak isteyen herkes diyerek bu sorunun cevabını kısaca verebiliriz. Sadece kilolu insanların diyet yapması gerektiği mantığı saçmadır. Çünkü herhangi bir hastalık ya da kişisel seçimler nedeni ile de diyet yapılabilir. Esas olan boy ve kilo orantısını sağlamak, yaşamsal fonksiyonlarımızı zorlanmadan yerine getirmektir.

Öncelikle diyet uzman bir doktor ya da diyetisyen yardımı olmadan yapılmamalıdır. Kişisel seçimlerle yapılan rejimler kalıcı hastalıklardan ölüme kadar giden sonuçlar içermektedir.

Besin piramidinde yer alan temel gıda maddelerinin yer almadığı diyetlerin kesinlikle yapılmaması gerekir. Çünkü insan vücudunun günlük ihtiyacı olan kalori miktarının alınması için bu vitaminlere ve minerallere ihtiyacı vardır. Ayrıca diyet yapılırken egzersiz yapmak en önemli yardımcınızdır. Yağ yakarken vücudunuzun şekillenmesi rejimin amacına uyması açısından ve istenilen sonucu vermesi için gereklidir.

  • Diyetisyenden yardım alın.
  • Tahıllardan, sebzelerden ve meyvelerden vazgeçmeyin.
  • Kısa sürede çok kilo vadeden perhizler uygulamayın.
  • Bol bol su tüketin.
  • Tek gıda türüne dayalı rejimleri uygulamayın.
  • Spor salonlarına gidin ve günlük egzersizlerinizi aksatmayın.
  • Kendinizi hiçbir zaman aç bırakmayın.

Hiçbir diyetisyen 3-5 günlük bir zayıflama programını yapmanızı önermez. Şok diyetler olarak adlandırdığımız bu yöntemlerle sağlığınızdan olabilir ve kaybettiğiniz kiloları hızla geri alabilirsiniz. Bu yüzden doktorunuzun size özel hazırlayacağı rejimlere uymalısınız.

Kişiye ve kişinin ihtiyacına göre değişen rejim süreleri genellikle bir hafta ile bir iki aylık süreçlerde değişmektedir. Ancak genel bir yaşam tarzı haline getirmeniz ve ömrünüzün sonuna kadar devam ettirebileceğiniz diyetler de vardır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilo vermenin sekse faydaları

Ekmeksiz Diyet Olmaz