in

Kış makyajı yapmak isteyenlere

Kış makyajı yapmak isteyenlere

Değişen mevsimlerle birlikte nasıl kıyafetlerimizi değiştiriyorsak makyaj yapma şeklimizide değiştirmeniz mümkündür. Bu makalemizden kış makyajının nasıl olması gerektiğiyle alakalı bilgiler alabilmeniz mümkündür.

Canlı Görünüm

Soğuk havanın etkisiyle solgun görünen cildinizi ve ten renginizi canlandırmak için bronzlaştırıcı krem ve nemlendirici kremi karıştırıp uygulayın. Bronzlaştırıcı krem; cildinize renk verirken nemlendirici krem; bronzlaştırıcı kremin cildinizde pürüzsüzce dağılmasını sağlayacaktır ve tabii ki cildiniz ihtiyaç duyduğu nemi karşılayacaktır.

Makyaj Malzemeleri

Kış mevsiminde hava durumuna bağlı olarak kozmetik ürün türlerinde değişiklik yapmanız gerekir. Kalıcı, kolay uygulanabilen kozmetik ürünler kış mevsiminde de güzelliğinizi korumaya yardımcı olacaktır.

Kremsi yapıda ve parlaklık veren fondötenler, sıkıştırılmış pudralar, pembe ve şeftali tonlarında allıklar, krem formunda allıklar kış mevsimi için uygun makyaj malzemeleridir.

Aydınlık Yüz

Yüzünüzü daha aydınlık göstermek istiyorsanız; tek makyaj malzemesiyle istediğiniz etkiyi sağlayabilirsiniz. Pembe tonlarındaki her allık yüze anında canlılık kazandırır. Esmerseniz; koyu şeftali tonlarında allıklar tercih edebilirsiniz.

Pürüzsüz Dudaklar

Hava değişiminden çatlayan, kuruyan dudaklarınızı eski güzelliğine kavuşturmak için 3 adım yeterlidir. Önce yumuşak bir diş fırçasıyla hafifçe bastırarak dudaklarınızı fırçalayın sonra vazelini parmak uçlarınızla dudaklarınıza sürün. Son adım olarak dudaklarını canlı gösterecek pembe tonlarında ruj ya da dudak parlatıcısı uygulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Göz makyajı yapmak mı istiyorsunuz ?

Esmerlerin yapabileceği güzellik uygulamaları