in

Kol ve bacak egzersizleri

Kol ve bacak egzersizleri

Egzersiz yapmak için spor salonlarına gidip saatlerinizi ayırmanıza gerek kalmadığını görürsünüz. Evde uygulayacağınız egzersiz hareketleriylede hem vücudunuzu sıkılaştırabilir, hemde fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün mertebeye ulaşacaz.

Egzersizlerimize geçecek olursak ;

KOLLAR

1 – Bir eşarbı ya da atkıyı ikiye katlayıp ikiyanından tutun, kollarınızı göğüs hizasında kaldırıp, iki yana çekin, içinizden 6 ya da 8’e kadar sayıp bırakın, nefes alın ve hareketi 2 kez tekrarlayın.

2 – Katladığınız eşarbı, bu sefer sırta doğru sarkıtıp, bir el yukarda diğer el sırta doğru bükülü olarak arkada tutun, eşarbı çekip 6 ya da 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

3 – Elinize 1’er litrelik 2 şişe alın, şişeleri yanlara doğru omuz hizasında açıp kapatma haraketi için kullanın, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

4 – Şişeleri elinize alın önde tutun tek tek önden omzunuza doğru kaldırıp indirin, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

BACAKLAR

1 – Yere sırt üstü uzanın, bacaklarınızı yerden kaldırıp makas hareketi yapın, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

2 – Yere yüz üstü uzanın, bacaklarınızı yerden 10 cm kadar kaldırıp üst üste koyun ve sıkın, 6 – 8 saniye bekleyin ve bu hareketi iki kez tekrar edin.

3 – Tutuna bileceğiniz bir yer bulun ve bacaklarınızı sırayla yana doğru açıp kapatın ayaklar gergin olmalı, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

4 – Ayakta ve tutunduğunuz pozisyonda dizinizi yukarı doğru çekip bırakın, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

5. Ayakta tutunduğunuz pozisyonda dizinizi yukarı doğru çekip bırakın, 8 saniye bekleyin, hareketi 2 kez tekrarlayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kaslar nasıl sıkılaştırılır

Pilates egzersizlerinin faydaları nelerden ibarettir