in

Kolayca Kilo Vermek İçin Öneriler

Kolayca Kilo Vermek İçin Öneriler

 

Bayanların her zaman en büyük sorunlarından olan zayıflama için neredeyse denenmemiş yapılmamış bir şey yoktur. Ancak sadece düzenli olarak belli bir plan programa göre zayıflamaya başlayan bayanlar sporu da hayatlarına dahil ettiklerinde güzelce kilo vermeye başlarlar. Her zaman sportif her zaman zarif ve güzel görünmek istiyorum diyenler arasında iseniz sizin için bir kaç önerimiz olacak. Hayatınızın en verimli çağlarında bile size en gel olan kilolarınızdan kurtulmak için öncelikli olarak azimli olmanız gerekmektedir. Atalarımızın da dediği gibi karar vermek başarmanın yarısıdır. Sizde ben karar verdim ve artık başarmak istiyorum derseniz işte sizin için;

 

Sabah: 1 büyük kupa boyutunda sütlü şekersiz cornflakes, ya da 2 dilim eti form kızarmış ekmek üstüne light pınar beyaz, ya da 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir yanında yarım paket eti form ve 1 adet yumurta. Bunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben ilk ikisini işyerinde yapıyorum, haftasonu ise 2 gün yumurtalı olan kahvaltıyı yapıyorum

Öğle yemeği: Bu öğünde hiç kısma yapmıyorum. İşyerinde çorba, et yemeği, pilav, meyve ya da tatlı çıkıyor. Çorbayı tam içiyorum, pilavı etle birlikte yiyorum ama et bittiğinde hala pilav kalmışsa (ki çoğu zaman kalıyor) ona dokunmuyorum. Tatlı eğer çok sevdiğim bir tatlıysa yiyorum, çok sevdiğim bir tatlı değilse meyveyi alıp öğleden sonra yiyorum.

Akşam yemeği: En kısıtlı kısım burası. Akşam yemeği olarak yoğurt ya da yağsız marul-salatalık gibi hafif şeylerle geçiştiriyorum. Uzmanlar saat 7den sonra hiçbir şey yememek gerektiğini söylüyor, ben bunu tam uygulayamasam da en azından hafif bir şekilde geçiştiriyorum. Ve akşam yemeklerini kısmak gerçekten çok fark ettiriyor.

Bunun yanında ise günde 2 fincan ginkgolu yeşil çay içiyorum ve mutlaka en az yarım saat kondisyon bisikletine biniyorum. Daha önce bir güzellik merkezinde metabolizmamın çok yavaş çalıştığını söylemişlerdi (23 yaşındayım ona rağmen böyle bu durum) Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıyormuş, spor da öyle. Bu yüzden işim olsa bile en azından metabolizmam için bir 15 dakika bisiklete binmeye çalışıyorum.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Dukan Diyet Listesi

5 Günde 3 Kilo