in

Kolesterol ve Diyet bir arada olursa !

Kolesterol ve Diyet bir arada olursa !

Günlük kolesterol tüketiminizi azaltmak genel sağlığınız için oldukça fayda sağlamaktadır. Bu nedenle kolesterol sağlığınız için diyetinize özen göstermeniz gerekmektedir.

Kolesterol açısından sağlıklı bir diyet için özellikle doymuş yağlardan, aşırı bitkisel yağ tüketiminden, yağlı kırmızı etlerden ve şeker ve hamur işlerinden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın. Bu gıdaların yerine kolesterol içermeyen meyve ve sebzeler bakımından zengin bir diyet takip etmeye özen gösterin. Lif bakımından zengin gıdalar kolesterolün emilmesine yardımcı olur.

Yeme alışkanlıklarında ve yaşam tarzında değişiklikler yapmak çok da kolay değildir. Yeme alışkanlıklarınızda değişiklik yapmanın en önemli sırrı yavaş bir değişim uygulamaktır. Yeni alışkanlıklar edinmek kişinin zamanını alacaktır. İlk olarak diyetinize daha fazla meyve ve sebze ekleyerek düzenli yeme alışkanlığı edinmeye başlayabilirsiniz.

Yeme alışkanlıklarından özellikle şeker ve hamur işi tüketiminin azaltılması en zor olanlarıdır. Hamur işi ve şeker çoğu zaman bağımlılık yapar ve kişinin bu gıdalardan vazgeçmesi zor olabilir. Bu durumda ilk yapmanız gereken tam tahıl ununu kullanmaktır. Daha sonra şeker yerine suklaroz kullanabilirsiniz. Bu ufak değişiklikleri uygulayarak tüm yeme alışkanlıklarınızı olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kıvırtarak fomunuzu yakalayın

Hızlı kilo vermenin 10 ayrı yolu