in

Koyu tenlilere makyaj tüyoları

esmer-makyaj-onerileriKoyu tenlilere makyaj tüyoları

Koyu tenlilerde, beyaz tenlilere oranla daha fazla renk farkı vardır. Bu yüzden koyu tene sahip olanların, kendi cilt renklerine uygun makyaj tekniklerini uygulamaları, daha başarılı ve güzel sonuçlar doğurur.

Mümkün olduğunca koyu tenliler için üretilen ürünler arasında seçim yapınız. Bu tarz ürünler hem cilt tipinize, hem renginize daha uygun olurlar. Satın alacağınız ürünlerin yumuşak, yağsız, alkol ve parfüm içermeyen, kaliteli ve doğal ürünler olmasına dikkat ediniz.
Fondötende yapılan en büyük yanlış, cilt renginden farklı bir renk elde etmeye çalışmaktır. Fondöten, cilt rengini eşitlemek ve vurgulamak için kullanılır. Yani, doğru sonuç, fondötenin kendi cilt renginizde kaybolmasıdır.
Koyu ve açık tüm tenlerde, genellikle çene ve boyun bölgesi daha koyu, elmacık kemiklerin üstü daha açıktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, cildin daha koyu kısımlarının rengi ile daha açık olan kısımlarının arasında uyumu yakalamaktır. Bakır, turuncu ve bronz renk bazlı fondötenler sizin tercihiniz olmalıdır. Hatları sertleştiren kırmızı ve pembe, sağlıksız bir görünüm veren bej tonlarından uzak durmalısınız.
Eğer cildinizde leke ve renk farklılıkları varsa, iki farklı fondöten kullanarak bunları düzeltin. Biri açık, diğeri koyu iki fondöteni birlikte kullanarak iyi bir sonuç yakalamanız mümkün olacaktır.
Doğal ışıltıyı ciltten biraz yok etmesine rağmen, fazla yağı önlemesi ve makyajı sabitlemesi nedeniyle, pudra gereklidir. Hafif parlaklığı olan bir pudrayı tercih edin. Mat bir pudrayı, sedefli bir bronzlaştırıcı pudrayla veya bakır, bronz tonlarındaki bir göz farıyla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Allık kullanımınızda da, fondötende olduğu gibi, biri açık, biri koyu allık kullanırsanız, sonuç daha başarılı olacaktır. Daha koyu renk olan allığı, burnunuzun iki parmak yanından yukarı doğru şakaklara kadar sürün. Bu uygulama, yanaklarınızda çukurlaşmaya neden olacak, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartacaktır. Daha açık olan allığı ise, sadece elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın.
Dudaklarınızı renklendirirken, beyaz tenli kadınlara tavsiye edilen, dudaklara kapatıcı uygulayarak homojen hale getirme yöntemi, koyu tenlilere önerilmez. Bunun yerine, dudak yüzeyinin tamamını, kuru uçlu bir dudak kalemiyle boyamanız, hem eşit renklenmelerine, hem ruju daha uzun tutmalarına sebep olur. Canlı renkler ve parıltılı parlatıcılar, dudakların daha canlı görünmesini sağlayıcı etkiye sahiptirler. Ruj renginizi belirlerken, allığınızla uyumlu olabilecek tonları seçin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doğal makyaj modası

Çalışanlara özel makyaj