in

Kusursuz güzellik makyaj sırları

güzel-gösteren-makyajGüzellik uzmanlarının şimdiye dek sır olarak sakladığı, kendi küçük ama işlevi büyük olan uygulama tekniklerini sizler için biraraya getirdik. Artık bir film yıldızı kadar kusursuz görülebilirsiniz.

Şimdiye kadar sürdükten sadece birkaç dakika sonra akıp giden rujunuza, yüzünüzde bir tabaka halinde duran kapatıcılara, gün sonunda dökülerek göz çevrenizde simsiyah halkalar yaratan maskaranıza tahammül etmek zorundaydınız. Oysa artık bütün bu yakınmaların sonu geldi. Biraz dikkat ve biraz özenle herşeyi kusursuz bir biçimde ta-mamlayabilmeniz ve uzun süre harikulade görünebilmeniz için kendi küçücük ancak sonuçları hayat kurtaracak güzellik sırlarını sizinle paylaşıyoruz…

Ah O Gözler

Aşın hassas olan göz çevrenize zarar vermemek için kapatıcınızı sürerken yüzük parmağınızı kullanın. Bu parmak diğerleri arasında en zayıf ve kuvvetsiz olanıdır. Böyle olduğu için göz çevresindeki nazik bölgeye gereksiz bir baskı uygulamaz.
Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız alt ve üst kirpik diplerinize çok ince bir hat çekmeli ve bu çizgiyi gözün dış köşesinde birleştirmelisiniz.
Göz çevrenizde karanlık gölgeler varsa bunları aydınlatmak için eğik ve yumuşak uçlu bir fırça kullanarak beyaz renkli krem farı gözünüzün iç köşesinden kenarla-ra kadar yedirin.
Gözlerinizin çevresinde kırışıklar varsa gölgeli far uygulamalarından kaçının. Bu kırışıklarınızın daha da belirgin hale gelmesine sebep olur. Göz kapaklarınızda renklendirme yaparken parlak bir farı sadece kirpik diplerinize sürmeniz yeterli olacaktır.
Göz kaleminiz çok sertse onu yumuşatmanın yolu parmaklarınızın ucundan geçiyor. Kalemin ucunu iki parmağınızın arasına alarak veya avcunuzun içinde yuvarlayarak yumuşatın. Çok yumuşak kalemleri ise buzlu suda iki dakika bekletmeniz uygun kıvama gelmeleri için yeterlidir.

Kirpiklerinizin ileri doğru uzanan oklar gibi göründüğünü düşünüyorsanız (Yani onlan yeteince kıvrık bulmuyorsanız) maskaranızı sürmeden önce mutlaka bir kirpik kıvırıcı kullanarak onlara şekil verin. Bu şekil size çok yapay geliyorsa maskaranızı, fırçasını kirpik diplerine kuvvetlice bastırarak sürmeye başlayın ve kirpiğin ortalarına gelince baskıyı hafifletin. En uçlarında sadece minik dokunuşlar yeterli olacaktır. Bu teknik kirpiklerin uzun ve kalkık görünmesini sağlar.
Maskaranız yüzünüzde herhangi bir vere bulaştıysa kirlenen alanı temizlemek için öncelikle biraz suyla ıslatın, ardından bu bölgeyi bir peçeteyi tamponlayarak temizleyin.
Yay Gibi Kaşlar

Kaşlarınızı evde kendiniz alacaksanız şu sırayı takip etmelisiniz: Önce sıcak bir duş alıp gözeneklerin buharla açılmasını sağlayın. Kaşlarınızı alırken her şeferinde tek tüyü alın ve hareketinizi mutlaka kaşın çıkış yönüne göre gerçekleştirin. İşinizi bitirdikten sonra cildinize mutlaka sıkılaştıncı bir tonik uygulamayı ihmal etmeyin.
Acıyı engellemek için evde kaşlarınızın üzerine kısa bir süre için buz tutun.
Cımbızla aldığınız kaşlarınızın etrafı şişip kızarabilir. Dişarı çıkacaksanız bunları az miktarda kapatıcı sürerek kamufle edebilirsiniz.
Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak için kaş kalemleri yerine fırçalı kaş boya setlerini deneyin. Fırçanın yumuşak dokunuşları sert kalem darbelerinden çok daha doğal gözükecektir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Dudak makyajı

Makyajda sihirli değnek kapatıcı