in

Kusursuz makyaj için yapılması gerekenler

Kusursuz makyaj için yapılması gerekenler

Makyaj, biz kadınların vaz geçemediği, güzelliği daha da ön plana çıkartan önemli bir detay, bir durumdur Sevgili Hanımlar. Kusursuz bir güzellik için, kusursuz bir makyaj isteriz, peki o istediğimiz nasıl olur; buyrun bu konu hakkında gerekli bilgilere sahip olalım.

Kusursuz makyaj için yapılması gerekenler

Makyajın yüzünüzde yeni gibi durmasını istiyorsanız makyaja başlamadan önce mutlaka cildinizi temizlemelisiniz. Aksi halde makyajınızı yaptıktan kısa bir süre sonra bile makyajınız günler öncesinin makyajıymış gibi görünür.

Kusursuz makyaj için cildinizi iyice temizledikten sonra, tonik kullanabilirsiniz. Daha sonra nemlendirici sürün ve cilt tarafından emilmesini bekleyin. Ardından fondötenle makyajınıza başlayabilirsiniz.

Yüzünüzde lekeler varsa, kapatıcı kullanmanız gerekecektir. Makyaj yaparken en önemli nokta gözlerdir. Bakışlarınızla çevrenizdeki insanları etkileyebiliyorsanız, makyajınız iyi yapılmış demektir. Bu konu da eyeliner size çok yardımcı olacaktır.

Dudak boyanızın kalıcı olabilmesi için dudak kaleminizi dudağınızın her yerine, ruju ise onun üzerine sürün. Makyajınızın gün boyu kalıcı olabilmesi için göz kalemi kullanmayın. Far ve rimel yeterli olacaktır. Unutmayın makyajın amacı, “güzel yerleri vurgulamaktır.”

Makyajın birkaç püf noktası

– Gözünüze kalem kullanacaksanız, mutlaka ince çizin.

– Rimeli her zaman iki kat sürün. İlk katın kurumasını bekledikten sonra ikinciyi uygulayın.

– Farınızın kalıcılığı için göz kapaklarınıza fondöten sürün.

– Göz kalemini asla gözünüzün içine sürmeyin. Bu, gözlerinizi olduğundan küçük gösterir.

– Gözlerinizi iri göstermek istiyorsanız, kalemi, kirpiklerinizin içine sürün.

Kuru ciltlerde nem oranını nasıl korumalısınız?

– Suyu ve lipit oranı düşmüş ciltler, kuru ciltlerdir. Bu tür ciltler nem oranını da kaybetmiş olduğu için, yaşlanma etkileri diğer ciltlere oranla daha fazladır.

– Sıcak, soğuk ve güneş yaşlanma etkisini de daha fazla arttırır. Dolayısıyla kuru ciltlerin diğer ciltlere göre daha fazla önlem alması gerekir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kalıcı makyaj için yapılması gerekenler

Makyajın Zararları