in

Lemongrass nedir ve faydaları

Lemongrass nedir ve faydaları

Diğer adı limon otu olan lemongrass bitkisinin ne olduğu ve faydaları hakkındaki detaylı bilgileri bu sunumumuzdan detaylı olarak öğrenmeniz mümkün mertebeye ulaşacaktır. Hepinize sağlıklı günler diliyorum sizlere Sevgili Arkadaşlarım.

Limon otu boyu 2-3 metreye kadar uzanabilen bir ağacın yapraklarıdır.Bu yaprakları limon gibi kokmasından dolayı limon otu olarak isimlendirilmiş.Limon otunu kullanmanın en iyi yollarından biri yaprakları çay gibi demleyip içmektir. Limon otu yararları: -Kilo almayı sağlar çünkü iştah açıcıdır. -Sindirimi kolaylaştırır. -Ateş düşürücü etkisi bulunur. -Soğuk

Limonun faydaları biliyoruz ama limon otunun var olduğundan ve faydaları bulunduğunu bir çoğumuz yeni keşfedeceğiz.Limon otu boyu 2-3 metreye kadar uzanabilen bir ağacın yapraklarıdır.Bu yaprakları limon gibi kokmasından dolayı limon otu olarak isimlendirilmiş.Limon otunu kullanmanın en iyi yollarından biri yaprakları çay gibi demleyip içmektir.

Limon otu yararları:

-Kilo almayı sağlar çünkü iştah açıcıdır.
-Sindirimi kolaylaştırır.
-Ateş düşürücü etkisi bulunur.
-Soğuk algınlığı,öksürük ve bronşit gibi hastalıklara karşı şifalıdır.
-Adeti düzensiz olan bayanlarda kullanabilir.Sebebi adeti düzene sokmasıdır.
-Doğal antidepresan olarak tabir edilebilecek bitkilerdendir.Çağımızın en büyük psikolojik hastalıklarından olan depresyona karşı doğal bir bitkidir.
-Diyabet hastaları için kan şekerini düşürücü etkisi bulunur.
-Spazm giderir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ananasın faydaları ve zararları nelerden oluşur

Nefes açıcı bitkiler