in ,

Lifli besinlerle sağlıklı kilo vermek

Lifli besinlerKendimizi tok hissederek koca bir günü geçirmek ve sağlıklı kalmak artık çok kolay. Lifler bağırsaktaki yiyeceklerin akmasına adeta emici bir görev görür. Lifli yiyecekler sayesinde olası sorunlar en aza indirgenir. Kabızlık sorunu, karaciğer kanseri, sağlıklı zayıflamada bize yardımcı olur. Lifli besinler kişinin zayıflamasında etkin bir rol oynamaktadır. Doymak bilmeyen ve sürekli abur cubur atıştırarak geçinen mide ile baş etmektedir. Lif kalıcı zayıflama ve yediğimiz yiyeceklerin hazmedil

diyet14-7397

mesine yardım sağlar.

Lif iki farklı, çözünür ve çözünmez lif bulunmaktadır. Çözünür lif meyve, sebze ve fasulye gibi birçok gıdada bulunur. Çözünür lif kolesterol aşağı tutmak yardımcı olmak için ve bazı diyetisyenler göre, kalp hastalığı riskini azaltmak için düşünülmektedir.

Çözünmez lif genellikle un, tahıl, pirinç ve makarna gibi bütün yemek besinlerde bulunur. Çözünmez lif meyve ve sebzelerin sert kısımlarında bulunur. Sindirim sistemi yoluyla gıda geçişi ile yardımcı ve bu nedenle iyi bir sindirim sağlığı için düşünülmektedir.Ayrıca, kilo kaybı ile birlikte, bazı diyetisyenler yüksek lifli gıdalar vücuda daha verimli hareket etmek için gıda yardımcı olarak iyi bir sağlık için olumlu bir katkı yapabilir. Birçok meyve, sebze ve tam tahıllar vitamin ve minerallerin büyük miktarda ve çok sağlık için iyi, hem de kilo kaybı tanıtımına faydalı olduğu düşünülmektedir.

Bu aynı zamanda diğer birçok zayıflama diyetleri ile gerçek olmasına rağmen yüksek lifli diyete, alışmak biraz zaman alır. Aradaki fark yüksek lif zayıflama diyet takip etmek kolaydır ve sürekli değişen olan diyetler çok daha çok daha uzun süre kurulmuştur olmasıdır.

 

 

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Avea Online Fatura Ödeme

Savunma Diyeti