in

Makyaj hatalarına son

makyaj-hatalari_f5b4e434-e54f-4fa3-9038-e4a30b2e3523_2Güzel görünmek için makyaj yapıp, istediğiniz sonuca bir türlü ulaşamıyorsanız, makyajı yanlış yapıyorsunuz demektir. En sık yapılan hatalar ve çarelerine bakın, mükemmel görünüme kavuşun..

1.Yüzü aydinlatmak için çok açik renkli veya pembeye çalan bir fondöten seçmek hatali bir seçimdir.Eger fondöteniniz açik renkte olursa teninizi griye döndürür.Pembeye çalan fondöten ise yüzünüze yapay bir hava verir.Bu yüzden sariya çalan koyu renkte ve cilt renginizle uyumlu bir renk seçin.Böylece dogal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

2.Degisik bir cilt dokusu için özel üretilen kapaticilar,uygulandigi bölgeyi kurutma egilimindedir.Bu yüzden hassas gözalti bölgeniz için özel olarak gözaltlari için özel olarak üretilen kapaticilardan kullanin ve mor halkalarin üzerine uygulayin.

3.Elmacik kemiklerinin üzerine allik sürmek:Allik sürmeden önce yüz yapinizi iyice inceleyin.Uzun bir yüzünüz varsa alligi elmacik kemiklerinin alt kismina uygulayin.Genis bir yüzünüz varsa alligi sakaklariniza uygulayin.Dolgun yanakli kisiler kahverengi alliktan kaçinmalilar.

4.Pembe ve kayisi rengi pudra kulanmak:Pudra teni renklendirmek için degil matlastirmak ve kadifemsi bir yumusaklik saglamak için kullanilir.Bu yüzden seffaf,renksiz bir pudra seçin.Pudranin kalip gibi yüze yapismamasi için T bölgesine ve ifadenizi donuklastirmamak için göz çevresine fazla sürmeyin.

5.Saglikli görünmek için yüzünüzü bronzlatici allik ile kapatmak:Yüzünüzün her tarafina sürülen allik son derece yapay bir hava verir.Yüzünüzdeki hatalari kapamak için çok ince bir sekilde sürülmesi gerekir.Yüzünüzün orta kismi isiltisini korumak için açik renkte olmalidir.

6.Alt göz kapagina kalem çekmek:Gözleriniz eger birbirne çok yakin ise alt göz kapagina kalem çekerek orantisizligi daha çok gözler önüne serersiniz.Alt göz kapaginin iç tarafindan baslayarak gözün yarisina kadar açik renkli bir kalem çekin.Disina dogru ise koyu renkli bir kalem kullanin.

7.Yorgunlugunuzu kapatmak için göz kapaklarini kapkara boyamak:Mutsuz ve yorgun görünmek istemiyorsaniz ,üst göz kapaginiza açik renk far sürün,alt tarafina koyu renk uygulayin.

8.Alt kirpiklere rimel uygulamak:Alt kirpiklerinize rimel sürersiniz kirpikleriniz örümcek agi gibi görülür ve bakisinizi asagiya dogru çekersiniz.Sadece eyeliner ile ince bir çizgi çizebilirsiniz.

9.Dudaklari dolgun göstermek için kalem çekmekudaklarinizi dolgun göstermek için açik renk bir dudak kalemi seçmelisiniz.Seffaf veya parlak bej renkleri dudaklari dolgun gösterir.

10.Dudaklari ince göstermek için koyu renk ruj kullanmak:Yapilmasi gereken açik renkte mat bir ruj seçmek.Dudaklariniza kapatici ve fondöten sürerek kalin dudaklarinizi inceltebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Trend Farklı göz makyajı

Makyaj çantanızdaki güzellik mucizeleri