in

Makyaj nasıl ve ne şekilde temizlenir ?

Makyaj nasıl ve ne şekilde temizlenir ?

Genç, yaşlı tüm kadınların gündelik hayatlarında az da olsa yaptığı makyajı temizleme hususuna değineceğiz bu yazımızda. Evet sevgili ve Değerli idealdiyet.com Kullanıcılarımız, yağlı cilde sahip olanlar ve kuru cilde sahip olanlar, makyaj nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, o zaman buyurun yazımıza ;

Yüz makyajı, yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Makyaj ile yatmak cilt ve gözler için son derece zararlıdır. Yüzün kuruyup kırışmasına, kirpiklerin dökülmesine yol açar. Bu temizlenme için temizlik sütleri, yağlı kremler ve tonikler kullanılır. Yağlı cilde sahip olanlar su ve sabunu daha rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca alkollü tonikler de bu ciltler için yararlıdır. Bunları uyguladıktan sonra çok yağlı olmayan bir krem ile yüz hafifce silinir.
Kuru ciltlere alkollü maddeler kesinlikle sürülmemelidir. Bu ciltler için temizlik sütleri idealdir. Bunun üzerine yağlı krem sürülmeli, ama yatmadan önce bu kremin fazlalıkları ince bir kağıt ile alınmalıdır.

Gözler için; eğer kirpikler boyalı ise piyasada satılan özel göz temizleme sularının kullanılması yararlı olur. Aksi halde çok hassas olan göz çevresi zedelenir.
Ayrıca yağlı ciltler için gülsuyu da çok yararlıdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Gözler nasıl iri gösterilir ?

Mayaj trendleri 2010 modası