in

Makyajda ışık oyunu nasıl olur ?

Makyajda ışık oyunu nasıl olur ?

Yılın makyaj modası aydınlık makyaj Sevgili Arkadaşlarım. Yani ışıklarla yüzünüzde ki kusurları saklayacak olan makyaj Arkadaşlar

Makyajda ışık oyunlarıyla daha küçük burunlu, daha kalın dudaklı, daha kalkık kaşlı, hatta daha genç görünmek mümkün. Aydınlık etki, kısa sürede bir makyaj stiline dönüştü. Önceleri podyumların vazgeçilmeziydi, şimdi günlük hayatımızın içinde. Bu tarz ürünler, varla yok arası diye tabir ettiğimiz ‘nude’ (çıplak) makyajda sıkça etkisini gösteriyor.

Göz pınarlarına sedefli far sürmenin yanı sıra, yoğun renkli, pigmentli farlar göz pınarlarından aşağıya, alt kirpik diplerine taşınıyor.

Makyaj, yaş ilerledikçe daha dikkatle yapılması gereken bir işleme dönüşüyor. Ten makyajında hafif dokulu ürünler kullanmak, ruj ve far seçimlerinde açık renklerden destek almak ve ne olursa olsun az boyanmak 40 yaşından sonra yapmanız gerekenler arasında ilk sırada yer alıyor.

Bu arada gölgelendirme yapmak da önemli. Öncelikle ten renginizden bir ton daha koyu bir pudrayla elmacık kemiklerinizin altına gölge vermeli, yani yüzde bir çökme yaratmalı. Bunu ardından yanak elmaları ve şakaklara aydınlatıcı allıklardan uygulanmalı, yani bu bölgeleri yükseltmeli.

Eğer bir birine yakın gözleriniz varsa, göz pınarlarına ya da tam tersi ayrık göz yapınız varsa, göz bitimi ve şakaklar arasına ışıltılı beyaz far sürerek durumu tersine çevirebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Makyajda yapılan hatalar yaşlılık sebebi

Tutku dolu bir masaj için