in

Makyajda sihirli değnek kapatıcı

kapatıcılarMakyajda en önemli ürünlerden birisi kapatıcıdır.Kapatıcıyı doğru kullanarak, yüzünüzde sihirli değnek dokunmuş etkisi yaratabilirsiniz.

Makyajınıza Sihirli Değnek Etkisi!

Kapatıcı, örtülmesi gereken bölgelere uygulandığında, konsantre bir fondöten gibidir. Ancak, kalın dokusu olan bir ürün olduğu için, dikkatli kullanmak gerekir.  Gereğinden fazla kullanırsanız, dikkatleri sakladığını yerlere çeker.
Doğru kapatıcı, gece geç yatmanızdan kaynaklanan izleri ya da ufak sivilceleri gizleyebilir. Yüzde oluşan, ince kılcal damar çatlamalarını örtmek için çok başarılıdır.  Parmağınızın üzerine az miktarda kapatıcı alın ve kızarmış olan bölgeye sürün.  Eğer yanık veya yara izi gibi cilt yaralarını kapatmak istiyorsanız,  yüksek oranda pigment içeren kapatıcılar hakkında bilgi almak için, bir cilt doktoruna başvurun.
Fondötenle birlikte veya tek başına kullanılsa bile, kapatıcı sadece renk farklılığı olan yerlerde kullanılmalıdır. Pek çok kadın için, gözün iç köşesi ve göz kapaklarının biraz aydınlatılması iyidir. Sürmeden önce kapatıcıyı parmak uçlarınızda ısıtarak, rahatlıkla kaymasına yardımcı olun. Özellikle hassas göz çevresi çok çekiştirilmemelidir.
Kapatıcıyı gözlerinizin çevresine gerektiği kadar, ince bir katman halinde sürün. Sonra kısa vuruşlarla rengi yedirin ve kenarlarda belirsizleştirin. Makyajı kapatılmaması gereken alanlara taşırmamaya özen gösterin.
Bir sivilceyi veya çatlamış kılcal damarları örterken, küçük bir fırça, ihtiyaç duyduğunuz kadar kapatıcıyı gerektiği miktarda ve tam uygulanması gereken bölgeye denk getirir. Kapatıcıyı, bir pudra ile sabitlerseniz, gün boyu dayanacaktır.  Cildiniz biraz yağlıysa, bu bölgelere daha sık rötuş yapmanız gerekebilir. Kullandığınız yerlerde kapatıcının etrafını bir kapatıcı fırçası ya da sünger uçlu bir aparatla yedirerek belirsizleştirin.

Kapatıcı Çeşitleri:
Krem ve Pudra Arası: Mat bir görünüm sağlayan orta ya da tam kapatıcı bir etkisi vardır.
Likit: Hafif bir etki yaratan en şeffaf kapatıcı olarak kullanılır.
Çubuk: Kremsi bir etki sağlayan orta kapatıcı olarak işe yarar.
Krem: Nemli bir etki sağlayan tam kapatıcı olarak yararlanılır.
Likit ve Pudra Arası: Mat bir görünüm sağlayan şeffaf ya da orta kapatıcı olarak etkilidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kusursuz güzellik makyaj sırları

Doğal güzellik için mineral makyaj