in

Manikür yapımı hakkında bilgiler

Manikür yapımı hakkında bilgiler

Bakılı bir kadın olmanın en büyük özelliklerinden birisi manikürden geçer. Manikür dediğinde her şeyiyle tamami ile profesyonel olmalı ve eli enfes göstermelidir. Peki manikürü kendim profesyonellere taş çıkartacak bir şekilde nasıl yaparım diyiyorrsanız buyurun.

Tırnak bakımıda en az yüzdeki makyaj kadar önemli detaylardan biridir.Makyajda olduğu gibi tırnaklarda da moda sezon sezon değisiyor.Kış sezonunda tırnaklar kırmızı ve bordo tonlara boyanacak.

*Tırnak kenarlarındaki etleri almak yerine itmek daha sağlıklıdır.Kesmek onları sertleştirir.

*Eğer evde özel tırnak itme setiniz yoksa tırnak diplerinize badem yağı sürün.Azıcık bekletin.Bir kürdanın ucuna pamuk sarın ve etleri geri itmeye başlayın.

*Ayak topuklarındaki çatlamalar için vaseline ve limonu karıştırıyorsunuz,ayağın topuğuna sürüyorsunuz ve bir poşetle sarıyorsunuz.Kısa sürede derilerin kabardığını göreceksiniz.Ayak törpüsü ile ölü derileri temizledinizmi bebek gibi oluyor.

*Pedikür yaptırdıktan sonra ojelerin bozulmaması için tırnaklara madem yağı sürün ve jelatin folyoyla sarın.Rahatlıkla ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.

Evde Manikür Yapmak

*Tırnaklarınızı törpüledikten sonra bir kaseye ılık su doldurun birazda şampuan dökün içine.Şampuan tırnak kenarlarındaki etlerin yumuşamasını sağlar.

*Şeytan tırnaklarının ve parmak kenarlarında oluşan sert etlerin kesilmesi doğru değildir.Onları ne kadar keserseniz o kadar sertleşir.En doğrusu onları kağıt törpüyle törpülemektir.

Ellere Göre Tırnak Şekli

*Parmaklar genişse tırnağı oval törpülemek gerekiyor.Yanlarda törpülenerek tırnak daraltılmalı.Tırnağı ne kadar daraltırsanız, parmaklar o kadar uzun görünür.

*Uzun parmaklarda tırnakları küt törpülemek gerek.Oldukça hoş duruyor

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kozmetik ürünleri nasıl saklanır ?

Doğal ve hafif bir makyaj yapmak ister misiniz ?