in

Maya maskeleri – Maya maskesi nedir

Maya maskeleri – Maya maskesi nedir

Eski Mısır’da kadınlar maya ile güzelliklerine güzellik katarmış. Hatta yaraların üzerinede maya koyarlarmış, maya yarayı temizler ve çabuk kapanmasını sağlarmış. Bizde bu denli faydaları olan mayanın maske tariflerini sunmak istedik…

Vücut ve yüz: Maya ile hazırlanan maskeler, sorunlu ciltleri iyileştiriyor. 2 çorba kaşığı yaş mayayı bir kâseye alıp 1 çorba kaşığı ılık su ilave edin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz ve dudak çevresi dışında tüm cildinize iyice yedirin. 10 dakika bekleyin. Cildinizi, önce ılık suyla, sonra soğuk suyla durulayın.

Bu maskeyi 20′li yaşlardaysanız ayda 1 kez, 30′lu yaşlarda iseniz 15 günde bir, 40′lı yaşlarda iseniz haftada bir, 50′li yaşlarda ise haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

Elleri yumuşacık yapıyor

Saçlar: Maya, saçların dökülmesini önlüyor. Saçlarınız için aşağıdaki karışımı uygulayabilirsiniz.
– 4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin.
– Erittiğiniz mayayı, saç diplerine yedirin.
– Birkaç dakika bekledikten sonra, bol suyla durulayın.

Eller: Maya ellerin de dostu. Yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip, eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini, ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip, ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Evde cilt bakımı Nasıl Yapılır ?

Siyah noktalardan nasıl kurtulabiliriz – siyah noktalar nasıl geçer