in

Megan Fox’a 5 kilo verdiren diyet

Megan Fox, ‘5 faktör diyetiyle’ zayıflıyor. Güzel oyuncuya 1 haftada 5 kilo verdiren en büyük sır ise elma sirkesi!

Aralarında Megan Fox’un da bulunduğu birçok Hollywood yıldızı, Harley Pasternak tarafından hazırlanan ‘5 faktör diyeti’ ile zayıfıyor. Diyet; günde 5 öğün yemek, her yemekte 5 kriteri izlemek, yemeklerde 5 malzeme kullanmak, günde 5 dakikadan haftalık 25 dakika egzersiz yapmak ve bir gün istenilen şekilde beslenmeye dayanıyor. Bu diyette elma sirkesinin mucizesine de sığınan Fox, ‘5 faktör diyeti’ ile haftada 5 kilo verdi.

BUNLARI YİYEBİLİRSİNİZKAHVALTITahıllar, lifler, yumurta, taze meyve, beyaz peynir ve yoğurt

ARA ÖĞÜNSarısı az beyazı fazla hazırlanmış omlet, elma, tarçın vb. zenginleştirilmiş tahıl gevreği

ÖĞLENYoğurtlu yulaf ezmesi, salata, esmer ekmekle hazırlanmış sandviçler, pizza ya da pilav

iKiNDiÇorbalar, salatalar

AKŞAMTavuk, kırmızı et, sebze, pirinç, patates, brokoli, ıspanak ve karnıbahar gibi sebzeler

ELMA SİRKESİ MUCİZESİUzmanlara göre elma sirkesi, cilt rahatsızlıkları, yaralanma, güneş yanığı, baş ağrısı, mide rahatsızlığı, kadın hastalıkları ve soğuk algınlığı ve ateşli hastalıkların tedavisinde kullanılır. Sabahları kahvaltıda, içine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 kaşık bal karıştırılmış bir bardak su, uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında sindirim sistemine yardım ederek kilo kaybetmenizi sağlar.

1 GÜNLÜK DİYET LİSTESİSABAH:1 yumurtanın beyazı, peynir ve salam.

3 SAAT SONRA:Yağsız peynir ve 1 adet meyve.

ÖĞLE:Ton balığı, domates ve salatalıkla hazırlanmış salata. (Zeytinyağı ve elma sirkesi kullanılacak)

AKŞAMÜSTÜ:Hindi eti, yağsız krem peynir domates ve marulla hazırlanmış esmer ekmekten sandviç

AKŞAM:Izgara tavuk göğsü, patates püresi ve meyve. (Pazarları Diyet kurallarına uygun sevilen her şey 5 öğün halinde tüketilecek)

ELMA SİRKESİ TARİFİ5 adet büyükçe yeşil ekşi elma2 adet kesme şeker8- 10 adet nohut2 dilim bayat ekmek içi1 çay kaşığının ucuyla kaya veya deniz tuzu3 buçuk litre içme suyu

YAPILIŞI:Sirkenin yapımından bir gün önce su kaynatılır ve soğutulur. Çok derin olarak soyulmuş elma kabukları, bayat ekmek içleri, şeker ve nohut büyükçe bir kavanoza konur. Üzerine bir gün önce kaynatılmış ve soğutulmuş olan su eklenir. Tuzu ilave edilir. Kavanozun ağzı çok sıkı bir şekilde kapatılır. Karanlık, kuytu bir yerde 25 gün bekletilir. Bu sürenin sonunda sirke büyükçe bir tencereye süzülür. Kavanoz temizlenir. Süzülmüş olan su tekrar kavanoza boşaltılır. İçine iki kaşık üzüm sirkesi konur. Kavanozun ağzı tekrar sıkıca kapatılır. En az 1 ay yine karanlık, kuytu bir yerde bekletilir. Sirke ne kadar uzun süre beklerse o kadar lezzetli olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Blake Lively egzersbedava izleri

Hızlı kilo vermek isteyenlere uyarı