in

Melisa Eczacıbaşı hanfendi'den Güzelliğin sırları

Melisa Eczacıbaşı hanfendi'den Güzelliğin sırları

Sayın hanfendi Melisa Eczacıbaşı, güzelliğin kapısını açacak anahtarı, biz kadınlara özel olarak sundu. İsmi, cismi ve yaşı fark etmeden bütün kadınların tek hayali olan güzellik sırları nelermiş, hadi hep beraber bakıp görelim.

Dermatolog Melisa Eczacıbaşı, sevgilisine her zaman güzel görünmek isteyenler için bazı işe yarayacak önerileri paylaşıyor:

Parlak, kusursuz bir cilt

Yüzdeki yaşlılık belirtilerini kısa sürede ve zahmetsiz bir şekilde kaybetmek için tıbbi tedavi şekilleri oldukça uygun.

Göz çevresi, alın, kaş ortası ve burundan dudağa uzanan çizgiler, dudak ve yanak üstündeki kırışıklık ve çizgilerde botox, haylaform ve restylen gibi yöntemler oldukça yaygın.

Son teknoloji Lazer Kuantum (IPL) yöntemleri sayesinde cilt yüzeyine verilen lazer ışıkları sayesinde aynı anda ciltte birkaç değişikliğin görülmesi mümkün.

Bu yöntemle cildin altındaki kollojen ve elastin lifler ısıtılarak, ciltte sıkılaşma, cilt üstündeki ince kırışıklıkların giderilmesi, kollojendeki artış nedeni ile cildin gerginleşmesi, cilt üzerindeki kahverengi lekelerin yok olması, kılcal damarların, akne ve yara izlerinin, çatlakların a zalması ve hatta giderilmesi gerçekleşir ve ciltte genel bir gerginleşme söz konusu olur.

Üstelik herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bu yöntem yüz, boyun, el ve dekolte gibi bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir. 1 seanslık tedavi sonrası bile ciltte çok büyük değişiklikler gözlemlenir.

Mezolifting yönteminde ise cildi beslemek, gerginleştirmek, kırışıklıkları azaltmak, konturları düzeltmek, leke tedavisi ve yaşlanmayı geciktirmek, parlaklık sağlamak ve ciltteki esnemeleri engellemek amacı ile cilt altına vitamin enjeksiyonu yapılır.

Bu işlem, ortalama 15 dakika sürer. Özellikle kış ve sonbahar aylarında uygulanan bu yöntem, ortalama 3 seansta sonuç verir. En çok uygulanan bölgeler ise yüz, boyun ve el gibi bölgelerdir.

Özellikle sigara ve alkol kullanan, uzun süre güneşe maruz kalmış kişilerde ve ciltlerinde kuruma sorunu olanlara son derece yüz güldürücü sonuçlar verir.

Peeling yöntemi ile ciltteki matlaşma sorunu giderilir, gözeneklerde genişleme ve fazlalaşma sorunu varsa peeling yöntemi ile oldukça başarılı sonuçlar alınır.

Peeling sonrası, yüzdeki ince çizgiler geçer ve cilt daha parlak ve canlı bir görüntü kazanır.
İpeksi, tertemiz bir ten

Yüz ve vücuttaki fazla tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon oldukça hızlı bir yöntem ve ortalama 4-5 seansta istenmeyen tüylerin yüzde 90 ve hatta yüzde 100”ünden kurtulmak mümkün. Yüz, koltukaltı ve bikini bölgesi gibi yerlerde ortalama 5 dk, bacak, sırt ve göğüs gibi büyük bölgelerde ise ortalama 30-45 dakika sürer.

Cihazlardaki soğutucu başlık sayesinde ağrı ve acı hissi duymadan tüylerden ve batıklardan kurtulabilirsiniz. Seans araları lazer epilasyonda 6-8 hafta gibi bir süredir. Bilinçli ve güvenilir ortamlarda gerçekleştirilen lazer epilasyon seansları sizleri istenmeyen tüylerden hızlı bir şekilde ve kesin olarak kurtaracaktır.
İnce ve selülitsiz bir vücut

Mezoterapi yöntemi sayesinde vücudunuzdaki bölgesel yağlanma ve selülit şikayetinden kurtulup, bu sorunları tamamen unutabilirsiniz. Mezoterapi Fransa”da yaygınca kullanılan tıbbi bir yöntemdir.

Bu yöntemde, çok ince uçlu iğnelerle cilt altına ilaç enjekte edilir. Bu ilaç, o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp kan dolaşımının artmasına neden olur. Dolayısıyla uygulanan bölgede 15-20 cm”e kadar zayıflama ve incelme sağlar ve selülit problemini giderir.

Mezoterapi ile diyet uygulandığında vücutta genel zayıflama sağlanır. Bu yöntem ortalama 8-10 seans uygulanır ve 1 seans ortalama 15 dk sürer. Vücutta genel kilo problemi varsa tıbbi diyet programı sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkündür. Karnositerapi, lipoliz, oksijen ve radyofrekans gibi uygulamalar da bu alandaki diğer tedavi yöntemleridir.
Dolgun ve hacimli saçlar

Saçlarınızda dökülme veya incelme söz konusu olduğunda, ağızdan ilaç alarak veya saç mezoterapisi yöntemi ile bu problemlerinize son verip, daha dolgun ve hacimli, parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç mezoterapisi, kıl köklerini besleyen, vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını artırıcı etkisi olan ilaçların 2-4 milimetrelik özel iğneler ile doğrudan kıl köklerine enjekte edilmesi yöntemidir ve etkisi çok kısa bir sürede görülür.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kaş bıyık vs alma yöntemleri !

Doğumdan sonra güzelleşmek mi istiyorsunuz ?