in

Metabolizma Hızlandırıcı Diyet Menüsü

Metabolizma Hızlandırıcı Diyet Menüsü

Bu diyet -zayıf olsalar dahi- karın bölgesindeki yağlardan muzdarip olan kişilere göre. Söz konusu
yağlar ise göğüs kemiğinden karnın altına uzanan bölgeyi kapsıyor.

Yöntem: Biyolojik, tıbbi ve klinik gözlemlere dayanarak, yağ depolarının kaynağı belirleniyor. Sonrasında metabolizmanın eski dengesine kavuşması için etkili bir strateji belirleniyor.

Stresli bir mesleğiniz varsa ve şişkinlik hali yaşıyorsanız karın bölgenizdeki bu yağlanma pankreastaki işlev bozukluğundan kaynaklanabilir. Stres, kortizon ve adrenalin salgılayan böbreküstü bezlerine zarar verir. Bu da daha çok şeker tüketmek istemeye neden olur. Sabahları ya da öğleden sonraları kendinizi yorgun ve aç hissediyorsanız kahvaltı için glüsit içermeyen (sabah yorgun hissetmemi engelleyecek) yiyecekler tüketin. Öğlen ve akşam yemeğinizde proteine ve iyi yağa ağırlık vererek dikkat edin. Şişkinlik hissi veren her şeyi (Rafine tahıllar, yemek sonunda yenilen meyveler ve yemek öncesi alınan alkol) hayatınızdan çıkarın.

Günlük mönü

Kahvaltı: İki yumurta, zeytinyağı, zerdeçal, tuz, karabiber ve peynir yiyin, yanında da yeşil çay için.

Öğle yemeği: Büyük bir tabak az pişmiş proteince zengin bir sebze ve bir paket ton balığı yiyin. Yanında sirkeli salata ve stresle baş etmede etkin olan Omega 3 içeren ceviz yağı ve hardal kullanın. Ekmek yemeyin.

Öğleden sonra ara öğün: Frambuazlı doğal yoğurt yiyin. Yanında bir bardak yeşil çay ya da soya sütü için.

Akşam yemeği: Sebzeli balık çorbası, yanında salata, peynir ya da yoğurt yiyin.

Uzman görüşü: Pankreası ve böbreküstü bezlerini düzenleyen, meyve ağırlıklı bir diyet. Yorgunluğu önlüyor. Hiç fark etmeden zayıflatıyor. Üstelik Valerie artık daha sağlıklı bir cilde sahip, daha iyi uyuyor, arkadaşları fiziksel ve ruhsal dengesinin de düzeldiğini söylüyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıflamanın 16 Altın Kuralı

Kilo vermek için 6 temel besin maddesi