in

Nar Çayı Nasıl Yapılır

Günümüzde çoğu diyetisyen ve sağlık uzmanları bitki çaylarının faydasından bahseder durumda. Bitki çayı ile vücudumuzu koruyacağımız bir gerçek.  Hem vücudumuzu koruyup hem de zayıflamak bitki çaylarıyla mümkün.

narcayi

 

Size tarifini ve yararlarını vereceğimiz nar çayı ile  hem sağlıklı kalabilecek hemde zayıflayabileceksiniz.

Gelelim nar meyvesinin faydalarına. Nar, günlük C vitamini ihtiyacımızın yarısını karşılayabilen bir meyvedir.  Nar      içinde bir sürü vitamin barındırdığı için faydalarını hemen hissettiren bir meyvedir. Nar, vücudumuzu toksinlerden    arındırır, tansiyona iyi gelir (düşürür), kansere karşı bağışıklık sağlar ve bireyleri sakinleştirebilir. Narın      faydalarını saymakla bitiremeyiz. Fakat sizlere genel olarak yararlarını belirtmek istedik. Sizde az çok Narın ne kadar faydalı  olduğunu anlamışsınızdır.

Evet. Sıra geldi Nar Çayı yapımına. Nar temizlenmesi çok zor olan bir meyvedir. Fakat bu çayı yapmak sizleri çok fazla     uğraştırmayacak. Nar çayını yapmak için öncelikle nar suyuna ihtiyacımız var. Fakat önerimiz hazır nar suyu     kullanmamanız. Malum günümüzde dışarıdan tükettiğimiz doğal olmayan çoğu besin içinde kimyasal barındırıyor. Bu    yüzden nar suyunu kendiniz sıkabilirsiniz. Narın suyunu sıkabilmek için hepimizin bildiği farklı yöntemler elbette vardır. Bizim önerimiz ise ya katı meyve sıkacağı ya da blendır. Narın içindeki beyaz kabukları ayırıp suyunu sıktıktan sonra, ufak bir bez ya da tülbent yardımıyla nar suyunu süzmelisiniz. Süzdüğümüz nar suyunu ocakta kaynakttıktan sonra içebilirsiniz. Aynı zamanda nar suyumuz hazır olduktan sonra, normal olarak her gün tükettiğimiz herhangi bir bardak çaya, 2 tatlı kaşığı nar suyu koyabiliriz. Fakat bu isteğe göre arttırılabilir veya azaltılabilir. Nar çayını yapmayı anlatmak bu kadar uzun sürse de yapılışı bu kadar zor ve zahmetli değil. Hepinize afiyet olsun.

NOT : Sıktığımız nar suyunun kalanını buz dolabında saklayabilirsiniz. Fakat nar suyunu en fazla bir gün saklayabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

South Beach Diyeti

Böğürtlen Çayı Faydaları