in

Nemli ve kuru havalarda yapılan makyajlar

Nemli ve kuru havalarda yapılan makyajlar

Mevsimlerin, makyajda yaptığı iki olumsuz etkisi vardır. Biri nemli havalar, diğeri ise kuru havalardır. Bu mevsim aralarında makyaj sıkıntısı doğar çoğu kişide, bu sebepden ötürü bu zamanlarda yapabileceğiniz makyajları sizlerin huzuruna sunacağız.

Çok kuru hava cildin kızarmasına, donuk ve cansız bir hal almasına, nemli hava ise yağlanmasına neden olur. Bu havalarda makyaj yapmanın sancılı bir süreç olduğunu düşünüyorsanız, uzman önerilerine kulak verin.

Hava durumu 30 derece ve üstü

Gözler

New York’tan makyaj artisti Tina Turnbow, göz kapaklarına krem far sürdükten sonra kirpiklerin kuruyup zarar görmemesi için bakım yapan bir maskara uygulamanızı öneriyor.

Nars, Duo Eyeshadow in Caravaggio krem far, 73 TL

L’0real, Double Extension maskara, 43 TL

Yanaklar

Makyaj artisti Demet Altan, hem nemi muhafaza eden hem de ıslak taze bir görünüm veren krem allıkları öneriyor. Allığı sürmeden önce mutlaka cildinize peeling yapın ve nemlendirmeyi de unutmayın.

Nars, The Multiple in Cadaques allık, 87 TL

Cilt

Altan, kuru havada cildin nemsiz kalmaması için fondöten ya da pudra yerine renkli bir nemlendirici sürmenizi öneriyor. “Cildinize hem nem verir hem de hiç makyaj yapmamışsınız gibi doğal bir his bırakır” diyor Altan.

Bobbi Brown, Tinted Moisturizing Balm SPF 25 renkli nemlendirici, 30 ml, 225 TL

Dudaklar

Dudağınızdaki kuru deriyi diş fırçanızla temizleyin, nemlendirin ve mineral bazlı bir parlatıcı sürün. Turnbow, mineral parlatıcının rujdan çok daha uzun süre dudaklara nem verdiğini söylüyor.

Young Blood, in Promiscuous dudak parlatıcısı, 49 TL

Acqua Di Parma, Blu Mediterraneo dudak balsamı, 48 TL
Gözler

Toktay, nemli havalarda göz makyajının ve özellikle maskaranın çok çabuk bulaşabileceğini söylüyor ve ekliyor: “Suya dayanıklı bir maskara sürerseniz topaklanma ve dağılma olmaz. Böylece daha temiz ve kalıcı bir göz makyajı elde edebilirsiniz.”

Maybelline, Colossal Volum Express suya dayanıklı maskara, 14,90 TL

Dudaklar

“Yoğun parlatıcılar yerine daha natürel tonlarda nemlendiricili rujları tercih edin,” diyor Toktay. Rujun bulaşmaması için ayrı tonda bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyin.

1nglot, L ip Pencil No: 11 dudak kalemi, 27 TL

Chanel, Rouge Allure No: 187 ruj, 79 TL

Cilt

Nemli havalarda yüzde terlemeler olacağından Toktay, mat fondötenleri öneriyor. “Parlak fondötenler cildin nemlenmesi ile birlikte cildi gereğinden fazla yağlı gösterebilir” diyor Toktay. Fondöten üzerine pudra sürerek de kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz

Lancome, Teint Idole Silky Mat fondöten, 30 ml, 89 TL

Fresh Minerals, Mineral Luminizing pudra, 89 TL

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Burberry makyajı nedir nasıl yapılır ?

Hızlı göz makyajı