in

Ofiste doğru beslenin kilo almayın

Ofiste doğru beslenin kilo almayın

Kilo Almamak için.

İşe başladığınız günden itibaren kilolarınızın arttığını düşünüyorsanız, iş yaşamınızda ne kadar yanlış beslendiğiniz anlamına gelebilir, halbuk ki bu konuda alınabilecek önlemler oldukça basit ve uygulanabilirdir.

Ofis ortamında karşılaşılan bazı ortak beslenme sorunlardiına ve bu sorunların doğurduğu sonuçlara bakarsak, önlem planlarımızı çok daha kolay yapabiliriz.

Kahvaltı kesinlikle atlanmamalı!

İşe yetişme telaşında trafik nedeniyle geç kalmak ve kahvaltı yapmadan güne başlamak en yanlış davranış kalıplarından biri sayılabilir. Çünkü bütün gece uyusak bile vücudumuz çalışmaya devam eder ve sabah güne yakıtsız başlamış oluruz. Yeni bir güne enerjik başlamak için kahvaltı yapmaya özen göstermeliyiz. Aksi halde ilerleyen saatlerde kan şekerimiz iyice düşeceği için abur cubur ve tatlı yeme isteğimize engel olamayız.

Öğle yemeklerini doğru seçin!

İşlerin uzaması nedeniyle öğle yemeği saatini kaçırmak, yememek ya da çok geç saatte yemek de yine kan şekerinin hızla düşmesine neden olur. Vücut düzenli olarak yakıt aldığında doğru ritimde çalışacağı için öğün atlamak bu ritmi bozar. Anlaşmalı yemek şirketinin yemeklerini ve mönülerini beğenmemek veya kişinin damak tadına hitap etmemesi sonucu dışarıdan fast-food sipariş vererek beslenmek, yüksek kalorili, posasız ve tekdüze beslenmeyi beraberinde getirir. Bunun alışkanlığa dönüşmesi durumunda kilo almak ve kan yağlarının artması kaçınılmazdır. Anlaşmalı yemek şirketinin yemek kalitesinin düşük olması, yemeğin çok yağlı pişirilmesi ve kalori dengesinin bozukluğu nedeniyle fazla ve kalitesiz kalori almak da başlı başına bir sorundur. Sonuçta bu sağlıksız öğle yemekleri nedeniyle oluşan kötü beslenme zamanla yaşam tarzı haline dönüşebilir.
Kaynak : Diyet

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Zerrin özer diyeti

Sonoma Diyeti – Sonoma Diyeti hakkında bilgiler