in

Ornish Diyeti

Ornish Diyeti

 

Dr Dean Ornish “Daha fazla yiyin, daha fazla kilo verin” adlı kitabında kilo vermek için etkili önerilerde bulunuyor. Ornish diyetinde et ve yumurta tavsiye edilmiyor, çünkü esasen vejetaryen bir beslenme planı bulunuyor. Ornish diyetinde süt, peynir ve yoğurt gibi süt ürünlerine az miktarda izin verilmektedir. Bu nedenle yiyecekseniz bile mümkün olduğu kadar az yemelisiniz.

Dr. Dean Ornish’e göre gün içerisinde sık sık acıkıyoruz ve yeme ihtiyacı duyuyoruz. Bu nedenle yemek planımızı 2 saatte 1 olacak şekilde yeniden düzenlememiz gerekiyor.

Kahvaltılarda yağsız yoğurt ve portakal suyu ile tam tahıllı kahvaltılık gevrek yiyebilirsiniz. Öğlen yağsız soslu yeşil salata, yağsız peynir ve ıspanak ile fırınlanmış patates ve taze meyve ile patates salatası yiyebilirsiniz. Akşam yemeklerinde sebzeli yiyeceklere yer verebilirsiniz. Kapari, domates, sebze yemeği akşam yemeği için uygun bir menü olacaktır.

Dr Dean Ornish’ın beslenme düzeni tahıllı ve sebzeli gıdalardan oluşuyor. Bu gıdaların kalori miktarlarını kontrol ederek günlük diyet planınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde bol bol su içmeyi es geçmemelisiniz

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Gülşen Diyeti

Muz Diyeti