in

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Papatya bitkisi, neredeyse her hastalığa iyi gelen bir çiçek. Sadece tıbbi anlamda kullanılmayan papatya hem saç bakımı, cilt bakımı için hemde görüntü için kullanılabiliyor. Sizlere tıbbi açıdan baktığınızda papatyanın yerinin nerede olduğunu anlatmaya çalışacak, aynı zamanda papatya çayının yapılışını anlatacak ve aynı zamanda bu çayın yararları ve yan etkilerini sizlere bildireceğiz.

papatyacayi

Öncelikle papatyanın faydalarından bahsedelim. Papatya, kemik hastalıklarında güçlendirici olarak, kanser tedavisinde koruyucu olarak, mantar egzama gibi zührevi hastalıklarda, mide rahatsızlıklarında, regl ağrılarında ve bir çok alanda kullanılıyor. Çoğu birey papatya çayını sakinleşmek için içer, çünkü papatya çayı melisa çayı gibi sakinleştirici özelliğe sahiptir.

Papatya çayının yan etkileri ise; uyku veren bir yapıya sahip olduğu için günlü aktivitelerinizi yapmadan önce tüketmeyiniz. Alerjiniz olup olmadığını öğrenip bu çayı içmeye başlayın. Hamile iseniz veya emzirme dönemindeyseniz doktorunuz kontrolünde papatya çayı tüketimi yapın. Kadın bireylerin bu çayı içmeden önce doktora danışması gerekebilir. Çünkü papatya çayı aynı zamanda hormon dengesizliğine yol açar.

Sıra geldi papatya çayı yapmaya. Papatya çayını yapmadan önce ihtiyacınız olan malzemeleri saymak istiyoruz. Öncelikle kurutulmuş papatya, kaynamış su ve isteğe bağlı olarak limon ya da bal. Papatya çayını yapmak için göz kararı belirlediğiniz papatya kurusunun üstüne önceden kaynamış suyu ilave ediniz. Papatyaları kaynamış suyun içinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Kaynamış suyun içinde olan papatyaları 5 dakika sonra çıkarın ve ince bir bez ya da bir tülbent ile süzünüz. Dilerseniz hazırladığınız çaya bir kaç damla limon sıkabilir ya da bal ekleyebilirsiniz. Hepinize afiyet olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Haftada 4 Kilo Verdirten Ot Diyeti

Fesleğen Çayı Faydaları