in

Pilates Uzmanı Önerileriyle Basen Eritme

basen-bölgesi-zayıflatmaBölgesel olarak kilolarımızla başımızın dertte olduğu durumlar olabilir bunun için aldığımız besinlerin yeterli olup olmadığı kadar aşırı beslenmenin de nedeni büyüktür. Bunun için kimi zaman bölgesel olarak kimi zaman tüm vücut olarak aldığımız kilolar bizi yorar.Bölgesel olarak bakarsak biz kadınların en çok şikâyetçi olduğu bölgeler arasında kalça ve basenler gelir, bu bölgedeki yağlanmalar şüphesiz ki herkesin ortak derdidir. Bu konuda fitnes ve pilates uzmanı Mustafa Çekiç bu konuda şu önerilerde bulunuyor:

Sporu alışkanlık haline getirin: Spor her zaman getirisi çok olan bir şeydir ve bu yüzden hayatınızda egzersize bir yer açmalısınız ve sporu alışkanlık haline getirmelisiniz ve bunun yanında beslenmeniz de çok önemli her zaman ölçülü ve zamanında yemek yemelisiniz kalça ve basen problemi genetik yapıdan değil yaşam tarzınızdan kaynaklanmaktadır. Hem maddi hem zaman kaybı olmadan tamamen doğal ve sağlıklı yollarla bu işi çözebilirsiniz. Bu yöntemler spor yapmak, doğal ve sağlıklı beslenmektir.

Kaslarınızı Güçlendirin: Kaslarınızın güçlendirilmesi kalça ve basen bölgesindeki yağlanmayı önlemeniz olan yağ tabakasını inceltmeniz bakımından önemlidir. Kaslar vücudumuzda çok önemli bir yere sahiptir, onlar ne kadar güçlü olursa yağ yakma imkânına o kadar sahip olursunuz

En az 30 dakika egzersiz yapın: Kalça ve basenlerde birken yağları yakmanız spor kapasitenizin artırılmasına bağlıdır, yağ yakma oksijen tüketimiyle doğru orantılıdır ve oksijen tüketimi kalp atım hızına bağlıdır ve bunun için en az 30 dakika herhangi bir hareket yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Hareketleri Doğru Uygulayın: Kalça ve basen bölgeniz kaslardan oluştuğundan bu bölgedeki yağlardan kurtulmak oraları güçlendirmeniz gerekli bu yüzden akıcı ve dengeli hareketler içerisinde gitmeniz şart.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilo Vermede Sağlıklı Beslenme İle İlerle

Ender Saraç İle Ramazanda Şifalı Bitkiler